eReport.sk
Na archívnej snímke z 3. februára 2012 v Bratislave účastníci protestu Gorila dva na Námestí SNP.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

OĽANO aj Za ľudí stoja za Lipšicom: Nahrávka z kauzy Gorila by sa nemala zničiť! Pravdu to neumlčí

Nahrávka z kauzy Gorila by sa nemala znehodnotiť. Vyplýva to z vyjadrenia koaličného OĽANO. Podľa hnutia nahrávka doposiaľ nebola orgánmi činnými v trestnom konaní verifikovaná ako nahrávka, na ktorú by sa vzťahoval nález Ústavného súdu SR, na základe ktorého by sa mal výsledok práce SIS v kauze znehodnotiť.

Aj tento prípad ukazuje, že dôkazy a ich zákonnosť má posudzovať nezávislý a nestranný súd,

vyhlásil Juraj Šeliga.

„Ničenie dôkazov pravdu neumlčí. Tak či tak, z nahrávky je každému jasné, akí politici sa s (Jaroslavom, pozn. red.) Haščákom stretávali, s akými pohnútkami a aký kolotoč zlodejskej špirály to vyvolalo. Boj o právny charakter štátu však trvá a chcem veriť, že generálna prokuratúra týmto nevyniesla definitívny ortieľ nad korupčnou megakauzou, ktorá dlhé roky traumatizuje Slovensko a že páchatelia, ktorí obludným spôsobom vyciciavali peniaze občanov, neuniknú spravodlivosti,“ vyhlásil predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Zdroj: fb/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti

“To všetko posvätené názorom generálneho prokurátora”

Podobný názor zdieľa aj poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí). Tvrdí, že nahrávky z kauzy Gorila majú byť vyšetrené a nie zničené. “Miesto vyšetrovania a súdu je tu opäť snaha zničiť nahrávku týchto stretnutí. A to všetko zakryté a posvätené názorom generálneho prokurátora, ktorý zrušil uznesenie o obvinení aj pre J. Haščáka. Aj tento prípad ukazuje, že dôkazy a ich zákonnosť má posudzovať nezávislý a nestranný súd,” uviedol. Dodal, že zničenie dôkazov bude vážnou ranou pre spravodlivosť a dôveru v štát.

Zdroj: fb/seligazaludi

Lipšic varuje pred hrozbou spáchania zločinu

Sporná nahrávka, ktorá sa nachádza na USB kľúči, je označená v spise ako Stopa číslo 21. Polícia ju našla pri domovej prehliadke u Mariana Kočnera. Ani Danielovi Lipšicovi a Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorému šéfuje sa nepozdáva názor generálneho prokurátora, že nahrávka neslúži ako významný dôkaz, skôr “ako materiálny predmet útoku, respektíve predmet „kupčenia“ s utajovanými informáciami”. Lipšic pripomína, že proti zničeniu nahrávky sú aj viaceré rozhodnutia Európskeho súdu pre ľudské práva, pričom upozornil, že pokiaľ vyšetrovateľka na pokyn GP zničí nahrávku, súvisiacu s kauzou Gorila, pravdepodobne sa podľa ÚŠP dopustí zločinu marenia spravodlivosti. 

Žilinkov úrad zrušil viacero obvinení

Žilinka zrušil obvinenie Haščákovi, Arpášovi a Arpášovej manželke na konci augusta. Haščák čelil obvineniu pre zločin podplácania a obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Obvinenie Ľubomíra Arpáša sa týkalo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku a obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Jeho manželka bola obvinená pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.
  2. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.
  3. Bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár.
  4. Na snímke predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš.
  5. Alojz Baránik (SaS).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO aj Za ľudí stoja za Lipšicom: Nahrávka z kauzy Gorila by sa nemala zničiť! Pravdu to neumlčí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti