eReport.sk
Svadobná párty.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Okresy v ružovej fáze budú mať povolené kary a svadby, ale nie v reštauráciách

Najviac okresov bude od pondelka (24. 5.) podľa COVID automatu v ružovej fáze. V nich budú povolené svadobné hostiny, kary, oslavy, večierky a podobné podujatia. Akcie sa však nebudú môcť uskutočniť v interiéri reštaurácií, keďže tie sú v ružových okresoch zatvorené, upozorňuje Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR.

V ružových okresoch bude povolených 25 osôb v interiéri, ale v iných prevádzkach ako reštauráciách. V exteriéri to bude 50. V oranžových okresoch bude môcť byť 50 ľudí vo vnútri a vonku do 100. Žlté okresy majú pre svadby aj kary povolené 100 ľudí pre interiér a pre exteriér 250 ľudí, vysvetľuje rezort zdravotníctva. Pripomína, že v bordových a červených okresoch sú svadobné hostiny, kary, oslavy či večierky zakázané.  

Podmienkou pri vstupe na takéto podujatia bude podľa MZ negatívny výsledok RT-PCR/LAMP testu nie starší ako 72 hodín alebo antigénového testu nie staršieho ako 24 hodín. Osoby môžu mať aj doklad o prekonaní ochorenia COVID-19, ktorý však nebude môcť byť starší ako 180 dní. Platiť bude aj doklad o očkovaní, konkrétne 14 dní po druhej dávke mRNA vakcíny, štyri týždne po prvej dávke vektorovej vakcíny, alebo 14 dní po prvej dávke vakcíny ktoréhokoľvek typu, ak osoba prekonala za posledných 180 dní ochorenie COVID-19, priblížilo ministerstvo.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Okresy v ružovej fáze budú mať povolené kary a svadby, ale nie v reštauráciách

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti