eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: youtube

VIDEO Fico odkázal Šipošovi a Šeligovi, aby prestali šíriť nezmysly: Radšej sa zamyslite nad týmto!

AKTUALIZOVANÉ – V nedeľu (25. júla) ráno bola zvolaná mimoriadna schôdza národnej rady na odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), na ktorej sa zúčastnil celý poslanecký klub strany Smer-SD, pripomína opozičná strana. Schôdzu zvolal predseda parlamentu, ktorý ale už v sobotu podľa Smeru ušiel na dovolenku.

No a bola to vládna koalícia, ktorá povedala, že schôdza nebude a bude až niekedy v septembri. Dôvod je veľmi jednoduchý, bojíte sa tohto odvolávania, pretože informácie sú hrozné, ktoré sa objavujú okolo Mikulca a naviac, dnes je to už aj vládna strana Sme rodina, ktorá avizuje, že je pripravená ministra vnútra odvolávať,“ uviedol šéf Smeru Robert Fico vo videu.

Predstavitelia koalície by podľa Fica mali namiesto vyhlásení smerom k opozícii riešiť, čo budú robiť s Mikulcom a manipuláciou trestných konaní. Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš a poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga dnes ráno vyzvali zástupcov opozície, aby prišli do práce, keďže si podľa nich neplnia základné povinnosti a ich neprítomnosť svedčí o tom, že s Mikulcom až taký problém nemajú a jeho meno používajú len na to, aby vzbudzovali pozornosť verejnosti. Robert Fico ich preto vyzval, „aby prestali šíriť nezmysly a aby sa zamysleli nad tým, čo budú robiť s ministrom Mikulcom a s manipuláciou trestných konaní, ktorá sa dnes organizuje pod kuratelou Igora Matoviča.“

Robert Fico o odvolaní Romana Mikulca a mimoriadnej schôdze

Zdroj: Facebook Robert Fico

Smer inicioval odvolávanie Mikulca opakovane. Kritizuje ho, okrem iného, za rozhodnutie pozastaviť činnosť vyšetrovateľke Diane Santusovej, vedúcej tímu Úradu inšpekčnej služby, ktorý vyšetruje podozrenia zo zneužívania právomocí príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry. Naďalej mu vyčíta aj situáciu v bezpečnostných zložkách a podozrenia z manipulovania vyšetrovaní.

Mikulec sa opozičného pokusu o jeho odvolanie z funkcie neobáva. Návrh na vyslovenie nedôvery označil za legitímne právo opozície. O zotrvaní Mikulca aj policajného prezidenta Petra Kovaříka vo funkcii by mala rokovať aj koaličná rada. Sme rodina hovorí o nezodpovedaných otázkach.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport