eReport.sk
Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr

VIDEO Milan Markovič: Aj keď nezodpovedná hlava štátu žiali nad referendom, je to historická šanca pre ľudí!

Referendum nie je o Ficovi. Ale o obyčajných ľuďoch. Hovorí humorista, scenárista a bývalý pedagóg Milan Markovič. Aj keď mladší hoo poznať nemusia, stredná i staršia generácia ho pozná najmä z nezabudnuteľných Večerov Milana Markoviča. Jeho politická satira nás roky zabávala, aj keď v tých časoch nebolo veľa dôvodov na úsmev. Asi tak, ako teraz.

„Čoraz menej dôveryhodná a žiaľ aj čoraz menej zodpovedná hlava štátu žiali nad tým, že na koniec musela to referendum vypísať. V zúfalstve aspoň vyhlásila, že nebude občanov nabádať, aby k nemu prišli,“ konštatuje Markovič na sociálnej sieti.

VIDEO Markovič o Čaputovej: Žiali nad tým, že tentoraz to referendum už musela vypísať

Tichý bojkot, ktorý kričí

„Je to tá najdemokratickejšia forma ľudového hlasovania. A u nás počnúc prezidentkou, je úspešne bojkotovaná. Nevidíme žiadne debaty, diskusie, ani v RTVS, mainstreamové médiá sa tejto téme vôbec nevenujú. Len aby si Slováci preboha nevytvorili názor, že sa na ňom zúčastniť treba,“ hovorí Milan Markovič.

Referendum nie je o Ficovi

„Pritom takto dôležité referendum tu ešte nebolo. Je ešte dôležitejšie ako to o vstupe do Únie. Ak by bolo úspešné, tak nastane taká zmena, aká tu ešte nebola a možno sa táto šanca už nikdy opakovať pre Slovákov nebude. Referendum nie je o Ficovi, je o nás. Úspešne sa premení na zákon. A ten nám zaručí, že žiadni politici, ktorí ľudí sklamali, už nebudú mať zaručené štyri roky na svojich teplách miestečkách. Budeme mať moc povedať im dosť,“ objasňuje známy umelec.

Zdroj: TT Milan Markovič


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Milan Markovič: Aj keď nezodpovedná hlava štátu žiali nad referendom, je to historická šanca pre ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti