eReport.sk
Zuzana Čaputová, Michal Kovačič Zdroj: YouTube - Markíza

Ódor zneužil funkciu premiéra ako katapult do politiky! Je to Čaputovej zodpovednosť, ktorej sa chce zbaviť

Čaputová nemusela nič predvídať, ako sa nám snaží nahovoriť. Ak by mala chrbtovú kosť, mala len poctivo reagovať na vzniknutú situáciu a urobiť všetko pre to, aby Ódor ani nikto ďalší z jej úradníckej vlády nekandidoval.

Bezcharakterní progresívci s požehnaním prezidentky podvádzajú ľudí, keď si robia volebnú kampaň za peniaze daňových poplatníkov a ešte sa pri tom tvária, že všetko je v najlepšom poriadku a oni sú etalónmi morálky a slušnosti. Presne to urobil bývalý úradnícky premiér Zuzany Čaputovej Ľudovít Ódor. A presne to isté urobila aj dnes už bývalá moderátorka Silnej zostavy vo verejnoprávnej RTVS Veronika Cifrová Ostrihoňová, o čom sme písali tiež.

Otázka na telo

V ostatnej diskusnej relácii Na telo bola ešte stále prezidentka Zuzana Čaputová konfrontovaná s diváckou otázkou: „Prečo klamala ohľadne Ódora, že s ním Progresívne Slovensko nič nemá a nakoniec je lídrom ich kandidátky v eurovoľbách?“

Zdroj: YouTube – Televízia Markíza

Čaputová sa snažila robiť všetko možné aj nemožné, aby sa zbavila zodpovednosti za to, že Ódor kandiduje, keď odpovedala: „Toto je výborné. Niečo, čo sa udialo niekoľko mesiacov po tom, ako som ho poverila vedením vlády, som mala predvídať, čo bude o niekoľko mesiacov. Myslím, že to netušil ani on, som o tom absolútne presvedčená. Ani keď končil vo vláde, to podľa mňa netušil, že pôjde na kandidátke PS do eurovolieb.

Ja viem, že tomu ľudia môžu a nemusia veriť, moje tušenie to nebolo. Vôbec som nevedela, že on by potom smeroval do politiky. A fakt si myslím, že na tom začiatku to netušil ani on. Nevedel, aká skúsenosť ho čaká, že by išiel či už do európskej alebo slovenskej politiky. Takže tá kauzalita bola opačná. Ja som ho najskôr spravila premiérom úradníckej vlády a až niekoľko mesiacov potom sa rozhodol kandidovať.“

Čaputovej zodpovednosť

Divák Na telo položil Čaputovej celkom legitímnu a logickú otázku, no jej vykrúcanie sa je trápne. Už pred poverením Ódora, nakoľko bolo pred voľbami, vznikla vo verejnosti obava, že dočasní ministri zneužijú svoje funkcie na predvolebnú kampaň. Čaputová vtedy uisťovala: „…boli výlučne vyberaní ľudia, ktorí nebudú kandidovať v najbližších parlamentných voľbách.“ Nakoniec sa to neudialo v predčasných voľbách, ale deje sa to dnes, o niekoľko mesiacov neskôr. A javí sa to ako podvod.

Otázkou môže byť aj to, prečo vtedy Čaputová explicitne spomenula „najbližšie parlamentné voľby.“ Je možné, že už vtedy vedeli, že Ódor bude kandidovať až po nich? To sa zrejme už nikdy nedozvieme. Nie je to však až také podstatné. Podstatné je iné. A síce, ak by jej naozaj úprimne išlo o to, aby funkcie členov úradníckej vlády neboli zneužité ako katapult do politiky, čo sa pri Ódorovi presne deje, jej psou povinnosťou bolo verejne vystúpiť proti jeho kandidatúre hneď, ako sa o nej dozvedela.

Mohlo by vás zaujímať

  1. minister spravodlivosti Boris Susko
  2. Tej Zuze muselo načisto preskočiť!
  3. Veronika Cifrová Ostrihoňov

Takže Čaputová nemusela nič predvídať, ako sa nám snaží nahovoriť. Ak by mala chrbtovú kosť, mala len poctivo reagovať na vzniknutú situáciu. Inak povedané, ak Čaputovej naozaj ide o slušnú politiku, mala urobiť všetko pre to, aby Ódor ani nikto ďalší z jej úradníckej vlády nekandidoval ani v ďalších blízkych voľbách a nielen v predčasných parlamentných. Mala verejne vyhlásiť, že s jeho kandidatúrou nesúhlasí. Všetko ostatné sú hlúpe výhovorky a zbavovanie sa zodpovednosti, ktorej sa ale zbaviť nemôže.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ódor zneužil funkciu premiéra ako katapult do politiky! Je to Čaputovej zodpovednosť, ktorej sa chce zbaviť

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre