eReport.sk
Americký prezident Joe Biden sľúbil svojmu ukrajinskému kolegovi Volodymyrovi Zelenskému ďalšiu státisícovú vojenskú podporu v boji proti Rusku, a poslal mu tiež rakety dlhého doletu. foto: tasr/ap

Odkaz pre Bidena? Predseda Snemovne Johnson: Hranice s Mexikom majú prednosť pred Ukrajinou!

Predseda Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Mike Johnson v utorok uviedol, že snemovňa pri schvaľovaní ďalšej pomoci pre Ukrajinu nepokročí bez toho, aby zároveň neprijala aj migračnú reformu.

Odkaz pre Bidena?

Johnson reportérom povedal, že zákonodarcovia aktívne hľadajú možnosti na prijatie výdavkového balíčka v hodnote miliárd dolárov, ktorý zahŕňa aj ďalšiu pomoc Ukrajine. „Prvou prioritou krajiny sú naše hranice s Mexikom,“ dodal.

Biden apeloval na schválenie balíčka pomoci Ukrajine

Americký prezident Joe Biden sa v utorok stretol so štyrmi poprednými predstaviteľmi demokratov i republikánov v Kongrese. Požiadal ich, aby urýchlene konali s cieľom zabrániť hroziacemu zastaveniu financovania niektorých vládnych inštitúcií. Tiež ich vyzval, aby schválili balíček pomoci pre Ukrajinu a Izrael.

Blokovanie balíka pre Kyjev

Vojenskú pomoc pre Kyjev blokujú v Snemovni reprezentantov USA konzervatívni republikáni, podporovaní exprezidentom Donaldom Trumpom. Ukrajine medzičasom dochádza vojenský personál aj munícia, predovšetkým pre delostrelectvo. V posledných týždňoch sa musela stiahnuť z niektorých pozícií na fronte.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stretnutie k novele Trestného zákona
  2. Netanjahu Putin
  3. Matovič kritizuje Sulíka

Navrhovaný balík vojenskej pomoci zahŕňa aj podporu Ukrajine vo výške 60 miliárd dolárov. Zdroje financovania pre štyri vládne úrady sa minú o polnoci v noci na piatok.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odkaz pre Bidena? Predseda Snemovne Johnson: Hranice s Mexikom majú prednosť pred Ukrajinou!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre