eReport.sk
Matovič kritizuje Sulíka
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

Sulík zmaril investíciu firmy Bosch na Slovensku! Matovič sa pustil do exministra hospodárstva

Za zmarenie investície firmy Bosch na Slovensku je zodpovedný v prvom rade bývalý minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Ten ju mal ešte v roku 2022 napriek prísľubu mlčanlivosti prezradiť skôr, ako o nej nemecká spoločnosť definitívne rozhodla. Vyhlásil to v utorok na tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR líder hnutia Slovensko Igor Matovič s tým, že ani súčasnej vláde Roberta Fica (Smer-SD) sa investíciu nepodarilo udržať.

Sulík zmaril investíciu firmy Bosch na Slovensku

Sulík podľa Matoviča informoval ostatných kolegov na vláde o potenciálnej investícií Boschu na východe Slovenska v auguste 2022. Zároveň všetkých prítomných požiadal, aby o nej nikomu nič nehovorili, lebo investícia na Slovensku nebude. Nemali sa totiž o nej vopred dozvedieť odborári v nemeckej firme, ktorí kritizovali príliš veľa investícií mimo Nemecka. Hneď po vláde však o investícii Sulík povedal médiám.

„Nechápali sme, čo sa dialo. Počas rokovania vlády nám minister hospodárstva priamo oznámi, že o tomto musíme mlčať, lebo inak tu investíciu stratíme a za pol hodinu on priamo na tlačovke tú investíciu vytrúbi, hoci mal podpísanú dohodu priamo s vedením firmy Bosch v Nemecku, že spoločne tú investíciu oznámia až v októbri. Tým momentom sa všetko zrútilo,“ vyhlásil Matovič.

Pustil sa aj do vlády

Zároveň kritizoval aj súčasnú Ficovu vládu, od ktorej očakával, že túto zbabranú investíciu opravia, budú sa snažiť rokovať a prinavrátiť dôveru investora. „Je evidentné z toho, ako sa Bosch rozhodol, že ako ich na začiatku Sulík podrazil, tak ich na konci Fico svojim prístupom dorazil,“ dodal Matovič.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  2. Stretnutie k novele Trestného zákona

Spoločnosť Bosch od marca 2024 ukončí výrobu elektromotorov do bicyklov v Záborskom pri Prešove. Pre TASR to v utorok potvrdil riaditeľ korporátnej komunikácie skupiny Bosch pre Českú republiku a Slovensko Pavel Roman. Dôvodom je podľa neho to, že sa dopyt po elektrobicykloch nezvyšuje tak, ako sa pôvodne predpokladalo. Na uspokojenie súčasného dopytu firme stačia existujúce výrobné kapacity v hlavnom závode v Miškovci v Maďarsku.

Rezort bol pripravený urobiť zmeny

Pri rokovaní s nemeckým investorom bol rezort hospodárstva pripravený urobiť zmeny v rokovacom tíme a pripravené boli i riešenia na výkup pozemkov pre obyvateľov obce Záborské v okrese Prešov na základe nových znaleckých posudkov, reagovalo v utorok Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Tieto kroky však už podľa rezortu nedokázali zmeniť rozhodnutie spoločnosti Bosch ovplyvnené trhovými faktormi. Preto sa zastaví i príprava priemyselného parku v Záborskom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík zmaril investíciu firmy Bosch na Slovensku! Matovič sa pustil do exministra hospodárstva

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre