eReport.sk
Netanjahu Putin
Benjamin Netanjahu, Vladimir Putin Zdroj: YouTube

Ukrajinská vojenská rozviedka: Rusko používa dezinformácie na rozdelenie Západu!

Rusko spúšťa rozsiahlu dezinformačnú kampaň s cieľom rozdeliť západných spojencov Ukrajiny a znepokojiť ukrajinský ľud. Uviedla to v utorok Vojenská rozviedka ukrajinského ministerstva obrany (HUR).

Rusko používa dezinformácie

Medzinárodným cieľom Rusov je znížiť podporu pre našu krajinu od proukrajinskej koalície vo svete,“ uviedla HUR s tým, že Rusko šíri na internete nepravdivé informácie v snahe narušiť ukrajinskú mobilizáciu. Rusko tiež podľa HUR spochybňuje na internete schopnosť Kyjeva vojnu vyhrať a propaguje myšlienku, že Západ je unavený.

„Ruské špeciálne služby majú rozsiahle skúsenosti s vedením hybridných vojen,“

uviedla HUR. Podľa tohto zdroja Rusko vynakladá na informačné útoky rovnako veľa prostriedkov ako na konvenčnú vojnu.

Podľa HUR vyčlenilo Rusko na dezinformačnú kampaň 1,5 miliardy dolárov. Z toho je takmer 250 miliónov určených na šírenie „protiukrajinských sentimentov“ na sociálnej sieti Telegram.

Obvinenie Ruska

HUR zároveň obviňuje Rusko zo snahy o zasiatie nedôvery v ukrajinských verejných predstaviteľov a o spochybnenie mandátu prezidenta Volodymyra Zelenského. Za normálnych okolností by sa končil v máji. „Podľa plánu nepriateľa sa situácia v našej krajine zatrasie v prvej polovici júna. Situácia bude využitá a Ukrajina bude na východe vojensky porazená, čo je hlavnou myšlienkou ich operácie,“ uvádza HUR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinská vojenská rozviedka: Rusko používa dezinformácie na rozdelenie Západu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre