eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Od nového roka budú zavedené celoslovenské EČV. Budú viazané na vozidlo a zjednodušia prepis

 Od budúceho roka budú zavedené celoslovenské evidenčné čísla vozidiel (EČV), na ktorých už nebude skratka okresu. Evidenčné čísla budú od budúceho roku viazané na vozidlo, nie na majiteľa. Informovala hovorkyňa Ministerstva vnútra (MV) SR Zuzana Eliášová.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prekračuje vyšetrovateľka zákon?
  2. Čaká nás výmena Hegera za Hegera?
  3. richarda sulíka vyšetruje polícia
  4. Na vodu vláda pozabudla?

Novela zákona o cestnej premávke podľa Eliášovej umožní vlastníkovi pri predaji vozidla ponechať si tabuľky s evidenčným číslom, ktoré následne môže prideliť na svoje ďalšie vozidlo. „Zruší sa aj dvojkrokový prepis vozidla spočívajúci v tom, že najskôr pôvodný vlastník odhlási vozidlo na svojom dopravnom inšpektoráte a potom ho nový vlastník prihlási na svojom inšpektoráte,“ poznamenala.  Dôjde aj k vizuálnej zmene tabuliek s evidenčným číslom.

Prípravy v plnom prúde

Rezort sa v týchto dňoch pripravuje na vydávanie nových tzv. celoslovenských tabuliek s evidenčným číslom a ďalšie zmeny v systéme evidovania vozidiel. „Vyžiadalo si to vykonanie rozsiahlych úprav v systéme evidencie vozidiel, ktorý používajú dopravné inšpektoráty, ako aj v elektronických službách pre verejnosť,“ povedala Eliášová s tým, že posledné prípravy prebehnú v závere roka.

Koncom roka zatvorené

V tejto súvislosti ministerstvo vnútra upozornilo, že 29. decembra a 30. decembra nebudú dopravné inšpektoráty prijímať žiadosti o zapísanie vozidiel do evidencie ani o ďalšie zmeny. Z rovnakého dôvodu nebudú dostupné elektronické služby evidencie vozidiel. „Klienti, ktorí majú na tento deň vytvorenú online rezerváciu, budú vybavení v neskoršom termíne,“ priblížila hovorkyňa.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Od nového roka budú zavedené celoslovenské EČV. Budú viazané na vozidlo a zjednodušia prepis

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti