tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
očkovanie
Ilustračné foto: tasr

Očkovať štvrtou dávkou sa dávajú najmä starší

Štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je už zaočkovaných 11.317 ľudí nad 50 rokov, tiež 2017 imunokompromitovaných pacientov starších ako 18 rokov. Pre TASR to potvrdila riaditeľka sekcie marketingu a komunikácie Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Veronika Daničová.

Ďalších 339 ľudí nad 50 rokov a 180 imunokompromitovaných pacientov nad 18 rokov na očkovanie štvrtou dávkou čaká. Mladší ľudia podľa jej slov aktuálne štvrtou dávkou zaočkovaní nie sú a ani na ňu nečakajú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. očkovanie
  2. vakcína, covid, koronavírus, ampulky
  3. Novak Djokovič.
  4. vakcína, covid, očkovanie, peniaze
  5. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Rozdiely v počte očkovaných štvrtou dávkou sú spôsobené konsolidáciou dát po ich migrácii zo starého systému vakcinácie do nového, pričom prevažnú časť opráv tvorili zle zapísané dávky vakcíny, keď boli tretie dávky chybne zapísané ako štvrté,“ doplnila Daničová.

Štvrtou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sa na Slovensku môžu očkovať ľudia starší ako 50 rokov a imunokompromitovaní pacienti od 12 rokov. Očkovanie je podľa rezortu zdravotníctva najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia, hospitalizáciou či úmrtím. Záujemcovia sa môžu registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk alebo využiť možnosť očkovania bez registrácie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Očkovať štvrtou dávkou sa dávajú najmä starší

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku