tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
vakcína, covid, očkovanie, peniaze
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Do pozornosti sa „tlačí“ ďalšia vakcína proti covidu. EMA prijala žiadosť o jej podmienečnú registráciu 

Európska agentúra pre lieky (EMA) začala hodnotenie žiadosti o podmienečnú registráciu vakcíny Skycovion, ktorá má slúžiť na prevenciu infekcie koronavírusom. TASR o tom informuje na základe vyhlásenia zverejneného na webovej stránke EMA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. vakcína, covid, koronavírus, ampulky
  2. Severokórejský vodca Kim Čong-un počas plenárneho zasadnutia ústredného výboru Kórejskej robotníckej strany v Pchjongjangu 17. júna 2021.
  3. očkovanie
  4. vakcína, covid, koronavírus, ampulky

Žiadateľ, spoločnosť SK Chemicals GmbH, predložil údaje o schopnosti vakcíny produkovať protilátky proti pôvodnému kmeňu vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Spoločnosť tiež predložila údaje o bezpečnosti a kvalite vakcíny.

Má pripraviť organizmus na obranu

Za regulačný úrad EÚ vydá stanovisko Výbor EMA pre lieky na humánne použitie (CHMP). O povolení na použitie vakcíny platnom pre všetky členské štáty EÚ však musí rozhodnúť Európska komisia.

Úlohou vakcíny je pripraviť ľudský organizmus na obranu voči infekcii, ktorú spôsobuje koronavírus. Vírus používa na vstup do buniek ľudského organizmu tzv. spike proteín, ktorý sa nachádza na povrchu vírusu. Skycovion obsahuje nanočastice s časťami spike proteínu, informuje na svojom webe slovenský Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL).

Vakcína obsahuje pomocnú látku

Po očkovaní ľudský imunitný systém rozpozná tieto nanočastice so spike proteínom ako cudzie a spustí obrannú reakciu – začne tvoriť protilátky a T-bunky. Vakcína takisto obsahuje adjuvant, pomocnú látku, ktorá posilňuje imunitnú odpoveď na vakcínu, dodáva ŠÚKL.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do pozornosti sa „tlačí“ ďalšia vakcína proti covidu. EMA prijala žiadosť o jej podmienečnú registráciu 

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku