eReport.sk
FOTO TASR/AP

Nálož v aute: Moskvou dosadený policajný náčelník v Mariupole prežil pokus o atentát

Nálož v aute. Náčelník polície v Ruskom okupovanom ukrajinskom meste Mariupol prežil v pondelok pokus o atentát, ktorý bol spáchaný pomocou nálože nastraženej v jeho aute. S odvolaním sa na ruské štátne médiá o tom informovala agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruská jadrová rétorika je nebezpečná
  2. Ruský prezident Vladimir Putin v stredu obvinil západné spravodajské služby z toho, že Ukrajine pomohli zosnovať "teroristické útoky" v Rusku.
  3. Britský herec Orlando Bloom sa v nedeľu v Kyjeve stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.
  4. Zelenskyj apeluje na spojencov

Neúspešný pokus

Doplnila, že k výbuchu nálože došlo v okamihu, keď sa policajný náčelník Michail Moskvin nachádzal niekoľko metrov od auta. Moskvin bol pri explózii ľahko zranený. Jeho zranenia si preto nevyžiadali hospitalizáciu, informuje TASR.

Za atentátom stojí odboj

Legitímne zvolený – proukrajinský – primátor mesta Mariupol  Vadym Bojčenko podľa britskej stanice BBC uviedol, že za výbuchom auta stojí „mariupolský odboj“. Potvrdil, že vybuchlo auto jedného z „najvyšších vojenských veliteľov“.

Moskvou dosadené orgány na okupovaných územiach Ukrajiny pravidelne hlásia sabotážne útoky, z ktorých následne obviňujú Kyjev. Rusko prezentuje Mariupol, ktorý obsadila po ničivých bojoch vlani na jar, ako relatívne bezpečné mesto. Ruský prezident Vladimir Putin tam nedávno prišiel na vopred neohlásenú návštevu.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nálož v aute: Moskvou dosadený policajný náčelník v Mariupole prežil pokus o atentát

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti