eReport.sk
FOTO TASR - Jaroslav Novák

Heger: Máme novú éru. Slovensko patrí na západ geograficky, mentálne aj ekonomicky

Máme novú éru. Slovensko patrí na západ geograficky, mentálne aj ekonomicky. Vyhlásil to dočasne poverený premiér Eduard Heger v rámci príhovoru na 21. ročníku Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky SR. Vzhľadom na „novú éru“ v globálnom svete a intenzitu dezinformácií je podľa neho dôležité zdôrazniť, kam krajina patrí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Eduard Heger
  3. Víťazom volieb by sa stal Ficov Smer!
  4. Hegerova a Matovičova hanba

Konflikt zmenil scénu

Podotkol, že ruský útok na Ukrajinu zmenil globálnu scénu a „vsadil ju do novej doby“. Ovplyvnilo to tiež podľa neho vzťah medzi domácou a zahraničnou politikou. „Čokoľvek rozhodnete v domácej politike, má automaticky dosah na globálnu a čokoľvek rozhodnete v globálnej politike má automaticky dosah na domácu,“ skonštatoval. Poukázal aj na množstvo dezinformácií spojených s ruskou propagandou.

Patríme do elitného klubu

„Do tohto kontextu dezinformácií a novej éry v globálnom svete si povedzme, kde sme na Slovensku. Slovensko patrí na západ a to musí jasne zaznieť. Geograficky, mentálne, ekonomicky,“ vyhlásil premiér. V tejto súvislosti vyzdvihol členstvo SR v EÚ, NATO či Schengenskom priestore. „Vďaka tejto integrácii dnes Slovensko a občania SR môžu povedať, že patria do elitného klubu najvyspelejších krajín,“ podotkol. Vyzdvihol tiež pomoc zo strany Aliancie a EÚ po vypuknutí konfliktu na Ukrajine.

Súzvuk a zhoda

Zdôraznil, že najväčší podiel na zahraničnej politike majú ústavní činitelia, pričom je dôležitý ich súzvuk a zhoda. Rovnako je podľa neho dôležitá aj spolupráca rezortu diplomacie s Úradom vlády SR či inými ministerstvami.

Prinášame vlastné témy

Heger tiež v rámci príhovoru ocenil, že Slovensko sa v posledných rokoch stalo v rámci Únie „trendsetterom“. „Nehľadáme len, k akej pozícii sa v rámci Európskej rady pridáme, ale prinášame aj vlastné témy,“ skonštatoval s tým, že ide najmä o témy bezpečnosti či základných pilierov demokracie. Poukázal aj na zapojenie sa SR do plánu obnovy či podieľanie sa na riešení pandémie ochorenia COVID-19.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Máme novú éru. Slovensko patrí na západ geograficky, mentálne aj ekonomicky

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti