eReport.sk
Foto: shutterstock

Štyroch obvinených v kauze Agentúra prepustili na slobodu. Rozhodol o tom ŠTS

Štyri osoby obvinené v rámci akcie Agentúra prepustili na slobodu. V piatok (21.1.) o tom rozhodla sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť. Rozhodovať bude Najvyšší súd (NS) SR. Informovala o tom Katarína Bednáriková z ŠTS.

Medzi obvinenými aj policajti

Osoby boli obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Sudkyňa ich prepustila na slobodu, nakoľko neboli zistené dôvody kolúznej väzby ani u jedného z obvinených. „U obvineného K.C. súd nezistil ani dôvod útekovej väzby a u obvineného M.Š. nebol zistený ani dôvod preventívnej väzby,“ uviedla Bednáriková. 

Čelia závažným obvineniam

V rámci policajnej akcie Agentúra obvinili celkovo 12 osôb pre 11 skutkov. Obvinenia sa týkajú zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčnej trestnej činnosti a trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Štyri obvinené osoby boli zadržané. Obvinení pôsobili v rôznych štátnych inštitúciách.

Bude vás zaujímať:

Jeden z obvinených v rámci policajnej akcie Agentúra je na úteku. Má ísť o bývalého elitného policajta Mareka M. zo Šale. Polícia po ňom vyhlásila pátranie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štyroch obvinených v kauze Agentúra prepustili na slobodu. Rozhodol o tom ŠTS

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti