eReport.sk
Nový minister v tom má jasno
Nový minister Martin Sklenár s tým odvolaným- Jaroslavom Naďom. Zdroj: MO SR

Obrovské posilnenie našej obrany: Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4!

Ozbrojené sily (OS) SR si prevzali od Nemecka tretí tank Leopard 2A4. Ide o súčasť daru, ktorý Slovensko dostalo ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel pechoty (BVP-1) darovaných Ukrajine. Zvyšných 12 tankov dodajú priebežne do konca roka. TASR o tom informovala Mária Precner z komunikačného odboru Ministerstva obrany (MO) SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Žurnalistika nie je zločin
  2. HLAS je pripravený.
  3. Vojnová turistika?
  4. Nedodržala zákonnú lehotu

Lešť a Záhorie ožijú

„Súčasťou procesu dodávok a postupného zavedenia tankov Leopard do OS SR sú aj prebiehajúce skúšky cvičnej munície na tento typ techniky, ktoré sa realizujú v priestoroch Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie,“ priblížila Precner.

Výcvik

Nasledovať bude preškolenie osádok, ktoré v priestoroch Centra výcviku Lešť v lete tohto roka zabezpečia príslušníci Bundeswehru.

Všetky tanky dodávané postupne na Slovensko prechádzajú ešte pred odovzdaním komplexnou opravou v spoločnosti Rheinmetall Landsysteme GmbH.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obrovské posilnenie našej obrany: Ozbrojené sily SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php