eReport.sk
Bratislavský hrad. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Neuveriteľné slová o očkovaní: Bratislava je na tom lepšie ako Londýn! Má to ale háčik

Hlavné mesto má dobré štatistiky preočkovanosti populácie v porovnaní s okolitými štátmi ale dokonca aj s britským Londýnom. Tvrdia do analytici z platformy Dáta bez pátosu. Jedným dychom však dodávajú, že tieto čísla ťahajú hore najmä mladí ľudia a pri pohľade na staršie ročníky to ani v Bratislave veľmi ružové nie je.

Analytici upozornili, že je dobré, že Bratislava sama publikuje, promuje a komentuje dáta k zaočkovanosti mesta. Dodávajú, že tak by to mal robiť každý primátor alebo starosta. „Rovnako ako pri hrozbe povodne, lavíny, návštevách medveďa v rajóne. Čísla Bratislavy sú vysoké aj v porovnaní s okolitými krajinami a vyššie ako Londýn,“ informujú Dáta bez pátosu v statuse.

Zdôraznili, že kľúčové je ale pozerať hlavne na zaočkovanosť seniorov. „Bratislava má dnes I. dávkou zaočkované vyššie % občanov v kategórii 20-29 ročných ako v kategórii nad 80 rokov. Nuž takto: riziko úmrtia, ťažkého stavu u tých 20-30 ročných je 100 až 300krát nižšie ako u 80 a viac ročných. Záleží od diagnózy,“ uviedli.

Zdroj: Dáta bez pátosu

Všetko úsilie do dôchodcov

Prízvukujú, že problémových diagnóz je u starších ľudí násobne viac. „Všetko, úplne všetko úsilie Bratislavy by pri tejto zaočkovanosti mladých malo smerovať k dostupnosti, ponuke, vysvetľovaniu a nakoniec k zaočkovaniu seniorov. Nemobilných, opustených, bez opatery,“ presviedčajú analytici.

Očkovanie na Slovensku stále pokrývkáva:

  1. Kryptomena Bitcoin

Ďalej hovoria, že vakcinácia starších ľudí je absolútne najdôležitejšia a podľa nej sa hodnotí úspešnosť očkovania. „Ak neuspejeme pri ochrane seniorov, darmo budeme oslavovať vysokú ochranu mladých. 97% obetí v II. vlne malo viac ako 50 rokov,“ skonštatovali s tým, že aj ochrana mladých je chvályhodný čin. Pretože tí veľa cestujú, zabávajú sa, a keď budú zaočkovaní budú to menej šíriť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neuveriteľné slová o očkovaní: Bratislava je na tom lepšie ako Londýn! Má to ale háčik

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti