eReport.sk
Šimko šokuje
Novým predsedom KDH chce byť aj Ivan Šimko. Ustojí súčasný šéf hnutia Milan Majerský jeho tlak? Foto: tasr

Exminister Šimko pre eReport: O Hamranovom osude rozhodne minister vnútra s politickým zázemím!


Už o niekoľko dní sa dozvieme z úst Roberta Fica správy, ktoré tak netrpezlivo očakávame. Šéf Smeru prezradí, či sa rokovania s potencionálnymi partnermi podarili, a či bude schopný s nimi aj zostaviť vládu. Lídri potencionálnych koaličných strán sa zhodli, že v prípadnej vláde, majú ako jednu z priorít i výmenu vo vedení polície. To by znamenalo koniec pre súčasné prezidenta PZ Štefana Hamrana. Rovnako tak sa hovorí i o prípadnom konci šéfa Špeciálnej prokuratúry Daniela Lipšica.

Fico s Pellegrinim sa zhodli

Podľa slov šéfa Smeru Roberta Fica a predsedu Hlasu Petra Pellegriniho má dni vo vedení Policajného zboru Slovenskej republiky Štefan Hamran už dávno spočítané. „Pán Hamran odíde z funkcie bez ohľadu na to, aká vláda vznikne, pretože nový minister vnútra vymenuje nového policajného prezidenta. Takže takéto gestá sú smiešne, to chce robiť zo seba len frajera. Pán Hamran to má dávno spočítané, Je to jasné a isté!“ povedal Pellegrini novinárom po stretnutí s prezidentkou na margo vyjadrení práve Hamrana. Ten pre médiá povedal, že odíde sám, ak bude vládnúť Smer či Hlas.

Šimko: O Hamranovom osude rozhodne riadny minister vnútra

V reakcii na výsledok volieb i na vyhlásenia budúcich ašpirantov na premiéra, o „čistkách“ vo vedení polície, sme sa opýtali na názor i bývalého ministra vnútra a niekdajšieho podpredsedu KDH Ivana Šimka. Ten okrem iného bol poverený viesť rezort vnútra i v úradníckej vláde Ľudovíta Ódora.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico a Pellegrini to vidia rovnako
  2. Deti na Slovensku zo sociálne slabších rodín nemajú šancu na dobré vzdelanie.
  3. Zaujímavé výsledky! Transparency International sa zaoberala nákladmi na predvolebnú kampaň v parlamentných voľbách v tomto roku.
  4. Hamranove akcie sú neskutočným fiaskom

„Poviem to takto, táto otázke je pre mňa pomerne citlivá, pretože mňa takpovediac odvolali policajti. Stalo sa to preto, že ja som nemal v tej chvíli, žiadne politické zázemie. Musel som rešpektovať to čo urobí, alebo neurobí prezidentka. Avšak, za normálnych okolností by som neprijal funkciu ministra vnútra, ak by mal byť šéf polície výsledkom nejakého koaličného rokovania,“ vyjadril sa Šimko.

Šéf vnútra bude zodpovedať za všetko, hovorí Šimko

Exminister vnútra v Ódorovej vláde ďalej na margo prípadného odvolania šéfa Policajného zboru dodáva: „Koaličná dohoda bude hovoriť o tom, kto bude nominovať ministra vnútra, a samozrejme ten bude zodpovedný aj za to, čo ten minister vnútra bude robiť. I zodpovedať za to, čo bude robiť i šéf polície. Za celú činnosť i kroky jeho podriadených bude teda zodpovedať minister vnútra.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister Šimko pre eReport: O Hamranovom osude rozhodne minister vnútra s politickým zázemím!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne