eReport.sk
Zaujímavé výsledky! Transparency International sa zaoberala nákladmi na predvolebnú kampaň v parlamentných voľbách v tomto roku.
Igor Matovič, foto:tasr

Kupoval si Matovič hlasy v rómskych osadách? Takáč: Očakávam, že polícia začne konať!

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič dosiahol so svojou stranou v niektorých obciach až podozrivo dobré výsledky. Pri bežnom rozhodovaní voličov je vyslovene netypické, aby mala strana niekde aj desaťnásobné výsledky oproti celoslovenskému priemeru. Po internete navyše kolujú podozrivé videá z minulosti, kde sa už OĽANO pravdepodobne pohybovalo na hrane, alebo za hranou pravidiel. Ak by sa volebná korupcia hnutia potvrdila, mohlo by to znamenať v krajnom prípade aj koniec OĽANO v parlamente.

A vyzerá to tak, že strany, ktoré sú pravdepodobne budúcimi vládnymi stranami, si podozrivé čísla už všimli. „Bude sa polícia zaoberať volebnou korupciou Matovičovho hnutia OĽANO? Už pred voľbami sme s kolegom Tibor Gašpar upozornili na to, že Matovič si po vzore z roku 2020 opäť kupuje hlasy v rómskych osadách. A bum, máme po voľbách a aj 30. septembra sa zopakoval totožný scenár. Hnutie OĽANO znova bodovalo u rómskych menšín, najmä na východnom Slovensku,“ napísal na sociálnej sieti podpredseda Smeru-SD Richard Takáč.

Kde sú Rómovia, tam vyhráva Matovič

Má sa jednať o obce ako Lomnička, Jurské, košické sídlisko Luník IX., Kecerovce, či Jarovnice. Vo všetkých spomenutých obvodoch výrazne prevláda rómske obyvateľstvo, ktoré je na týchto miestach zväčša chudobné. V spomenutých oblastiach dosiahlo OĽANO výsledok cez 85 %, čo je v normálnom súťažnom prostredí netypické. V médiách sa objavujú správy, že Rómovia z východného Slovenska v tomto momente čakajú na to, kedy im prídu peniaze za voľby, ktoré im mala Matovičova strana sľúbiť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal Ficov čas
  2. Šimečka trpí Kiskovým syndrómom

„V okrese Kežmarok OĽANO dokonca suverénne vyhralo s 27 percentami. Nepotvrdzujú tieto číselné fakty zo štatistického úradu prípadnú volebnú korupciu, na ktorú sme s Tiborom Gašparom poukázali? Očakávam, že policajný prezident Štefan Hamran začne konať a tieto závažné podozrenia preverí. Už sa totiž stáva pravidlom, že ak Matovičovi tečie do topánok, neštíti sa ničoho, ani kupovania hlasov v rómskych osadách,“ dodal Takáč.

Hamran je nominant OĽANO, podozrenia asi vyšetrovať nebude

Bolo by však naivné očakávať, že sa v polícii vedenej nominantom OĽANO bude niekto situáciou zaoberať. Spravodlivosť si teda bude musieť asi počkať na príchod nového vedenia polície, ktorý už strany Smer-SD a Hlas-SD avizujú.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kupoval si Matovič hlasy v rómskych osadách? Takáč: Očakávam, že polícia začne konať!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php