eReport.sk
Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin, foto_tasr

Nulandová v Kyjeve: Putin mierové rokovania nemyslí úprimne. Vojnu posúva na novú úroveň barbarstva!

Ruský prezident Vladimir Putin nemyslí mierové rokovania s Ukrajinou úprimne, zatiaľ čo vojnu posúva na novú úroveň „barbarstva“ tým, že útočí na ukrajinskú energetickú infraštruktúru. V sobotu to uviedla námestníčka ministra zahraničných vecí USA pre politické záležitosti Victoria Nulandová počas návštevy ukrajinskej metropoly Kyjev.

Kritizuje Putina

Nulandová sa v Kyjeve stretla s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a ďalšími vysokopostavenými ukrajinskými predstaviteľmi, aby im vyjadrila podporu v čase ruských úderov na ukrajinskú energetickú sieť.

„Nova úroveň barbarstva“

„Diplomacia je samozrejme cieľom každého, ale musíte mať ochotného partnera… A je úplne jasné, či už ide o útoky na energetickú infraštruktúru, či už ide o rétoriku z Kremľa a jeho všeobecný postoj, že Putin v tomto smere nie je úprimný alebo nie je pripravený,“ povedala Nulandová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  3. Vladimir Putin

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok uviedol, že je pripravený rokovať s Putinom, ak sa ten bude usilovať skončiť s vojnou na Ukrajine. Kremeľ však takýto návrh odmietol, keď poukázal na to, že Washington komplikuje akékoľvek rozhovory tým, že odmieta uznať územia štyroch ukrajinských administratívnych celkov – oblasti Doneckú a Luhanskú a časti oblastí Chersonskej a Záporožskej – za súčasť Ruskej federácie.

Nulandová povedala, že táto reakcia Moskvy ukázala, „ako to celé nemyslia vážne“. Putin podľa nej pozdvihol vojnu na Ukrajine na novú úroveň barbarstva, keď ju preniesol do „každej jednej ukrajinskej domácnosti“ tým, že útočí na energetickú infraštruktúru, aby „dosiahol to, čo nedokáže na bojisku“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nulandová v Kyjeve: Putin mierové rokovania nemyslí úprimne. Vojnu posúva na novú úroveň barbarstva!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti