eReport.sk
Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Ruský minister obrany Sergej Šojgu. Foto: tasr/ap

Šojgu rokoval s bieloruským ministrom obrany: Doplnili dohodu o spoločnom zabezpečení bezpečnosti!

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v bieloruskej metropole Minsk rokoval so svojím bieloruským kolegom Viktarom Chreninom. V sobotu to uviedla bieloruská štátna agentúra Belta, informuje agentúry Reuters.

Šojgu v Minsku rokoval s bieloruským ministrom obrany Chreninom

Obaja ministri diskutovali o bilaterálnej vojenskej spolupráci a doplnili dohodu o „spoločnom zabezpečení regionálnej bezpečnosti“, napísala Belta. Ďalšie detaily o stretnutí však nepriniesla.

Bielorusko je blízkym spojencom Ruska. V priebehu ruskej invázie na Ukrajinu už Moskve poskytlo svoje územie na vyslanie ruských vojakov či odpaľovanie rakiet na Ukrajinu. Minsk zároveň v októbri obvinil Kyjev z pripravovaného útoku a ohlásil nasadenie spoločnej bielorusko-ruskej bojovej skupiny na západných hraniciach Bieloruska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bude Európa čoskoro bez plynu?
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  4. Blaha si podal koaličných politikov

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v októbri povedal, že jeho krajina sa neplánuje zapojiť do konfliktu na Ukrajine, keďže Bielorusko podľa neho žiadnu vojnu nepotrebuje.
      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šojgu rokoval s bieloruským ministrom obrany: Doplnili dohodu o spoločnom zabezpečení bezpečnosti!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti