eReport.sk
Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin, foto_tasr

Peskov: Putin navštívi Donbas, keď nadíde správny čas

Ruský prezident Vladimir Putin navštívi Ruskom anektovaný región Donbas na východe Ukrajiny, keď nadíde správny čas. V sobotu to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov pre ruské médiá.

Peskov hovorí o „správnom čase“

„V pravý čas sa to samozrejme stane. Je to región Ruskej federácie,“ uviedol Peskov. Bližšie však nešpecifikoval, kedy by ruský prezident mohol takúto návštevu absolvovať.

Anektované oblasti

Putin začiatkom októbra podpísal zákony o prijatí Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, ako aj Záporožskej a Chersonskej oblasti do Ruskej federácie. Rusko ich anektovalo na základe sporných referend a v rozpore s medzinárodným právom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  2. Blaha si podal koaličných politikov
  3. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  4. Francúzsky prezident Emmanuel Macron

Hovorca Peskov navštívil Donbas v novembri. Zavítal do mesta Luhansk na východe Ukrajiny a stretol sa tam s miestnymi novinármi a predstaviteľmi proruských úradov. Agentúra DPA vtedy s odvolaním na ruské médiá napísala, že Peskov – jeden z najbližších Putinových spolupracovníkov – viedol v Luhansku „školenie pre novinárov a tlačové služby“ samozvaných republík vyhlásených proruskými silami v Donbase.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Peskov: Putin navštívi Donbas, keď nadíde správny čas

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti