eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Postavte sa do radu! V ďalšom kraji na Slovensku spúšťajú očkovanie bez registrácie

Záujemcovia o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 už v očkovacích centrách Banskobystrického samosprávneho kraja nebudú potrebovať pozvánku od Národného centra zdravotníckych informácií s prideleným termínom. Samosprávny kraj tak urobí pokusne už koncom tohto týždňa, prednosť však stále budú mať registrovaní záujemcovia s prideleným termínom.

 „Očkovať budeme vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech, rovnako budeme podávať druhú dávku vakcíny od AstraZenecy. V prípade, že pôjde o druhú dávku, je potrebné so sebou priniesť potvrdenie o zaočkovaní prvou dávkou a na túto skutočnosť upozorniť personál očkovacieho centra,” uviedol vedúci oddelenia zdravotníctva Úradu BBSK Martin Caudt.

Zároveň zdôraznil, že pre ľudí, ktorí doposiaľ očkovaní neboli, je v súlade so štátnou očkovacou stratégiou určená v očkovacích centrách kraja výhradne vakcína od Pfizer/BioNTech. Rovnako platí, že druhá dávka očkovacej látky musí byť zhodná s prvou. „Nie je teda možné, že ak ste dostali prvú dávku vakcíny od AstraZenecy, prídete na druhú dávku od Pfizer/BioNTech. Stále tiež platí, že prednosť budú mať registrovaní záujemcovia. Ľudí bez pozvánky preto prosíme o trpezlivosť a dôsledné rešpektovanie pokynov personálu očkovacích centier,“ uzavrel Caudt.

BBSK si od tohto kroku sľubuje zjednodušenie celého procesu, ale aj zvýšenie záujmu o vakcínu u tých, ktorí doposiaľ váhali alebo bol pre nich proces registrácie administratívne príliš náročný.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport