eReport.sk
Marek Krajčí, Foto: tasr

Neuveriteľná reakcia Krajčího na výzvu na odstúpenie: Chcete sa len zviditeľniť!

Chabá obrana? Odstúpenie Mareka Krajčího žiada každým dňom viac a viac ľudí. Podľa mnohých momentálnu situáciu nezvláda a mal by za to prevziať zodpovednosť. Minister zdravotníctva si však myslí, že k zvládnutiu pandémie určite nepomôžu neuvážené personálne výmeny. Podľa neho je výzva na jeho odstúpenie len snahou na zviditeľnenie sa v aktuálnej téme.

Eliášová pripomína, že ministerstvo je otvorené konštruktívnym pripomienkam a spolupráci. Minister podľa hovorkyne robí všetko pre to, aby sa podarilo ochrániť zdravie a životy ľudí. Šéf rezortu denne pracuje na tom, aby sa pandémiu na Slovensku podarilo zvládnuť.

„Dostupnosť liečby na Slovensku, nákup umelých pľúcnych ventilácií v dostatočnom časovom predstihu, manažovanie mobilných odberových miest na testovanie ľudí po celej krajine s cieľom zachytiť infekčných, koordinácia nemocníc a nastavovanie kapacít s prihliadnutím na ostatnú zdravotnú starostlivosť pre pacientov s inými diagnózami, ako aj ďalšie kroky v prospech pacienta sú na dennom poriadku vrátane vedenia dôležitých rokovaní Pandemickej komisie či nastavovania pravidiel pre krajinu s kolegami z vládneho kabinetu,” vymenovala Eliášová.

Na odchod vyzvali Krajčího bývalí ministri zdravotníctva Tomáš Drucker z mimoparlamentnej strany Dobrá voľba, Andrea Kalavská a nezaradený poslanec národnej rady z mimoparlamentnej strany Hlas-SD Richard Raši.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.