eReport.sk
Dušan Jarjabek pre eReport
Dušan Jarjabek pre eReport

Jarjabek o kandidatúre Ostrihoňovej: Oni nám tu predstierali vo verejnoprávnej televízii nestraníckosť


Nestranní moderátori verejnoprávnej televízie? Redaktor eReportu sa rozprával s Dušanom Jarjabkom. Hovorili o aktuálnej téme – kandidatúra Veroniky Ostrihoňovej do Europarlamentu na kandidátke Progresívneho Slovenska. Prebrali aj tému fondov a mimovládok, ktoré opakovane dostávali obrovské sumy peňazí.  

Nestranní moderátori verejnoprávnej televízie?

Prvou tému rozhovoru pre eReport bola aktualita. Dnes strana PS predstavila svoju kandidátku do Europarlamentu, Veroniku Ostrihoňovú. A čo si o tom myslí Dušan Jarjabek?  „Treba si uvedomiť že toto sú moderátori verejnoprávnej RTVS a oni nám tu celý čas prestierali nejakú nadstraníckosť, oni predstierali objektivitu, nestranícky postoj a teraz sa dozvedáme, že ono to také celkom nestranícke nebolo,“ zhodnotil známy poslanec.

D. Jarjabek pre eReport

Do tejto kategórie zahrnul poslanec aj Michala Havrana, ktorý sa v relácii na RTVS tvári nestranne. Podľa neho však vo svojich príspevkoch v printových médiách sa prejavuje úplne inak; zaujato, až „perverzne“ voči svojim politickým oponentom. Preto podľa Jarjabka dozrel čas na to, aby sa spoločnosť začala rozprávať o tom, ako by naozaj mala verejnoprávna televízia vyzerať.

Navaľnyj verzus Lučanský

Redaktor vyspovedal známeho poslanca NRSR aj na tému úmrtia ruského opozičného politika Navaľného. PS navrhlo v parlamente za neho minútu ticha. Neurobili to však v súlade so zákonom. Podľa D. Jarjabka, Progresívne Slovensko len chcelo provokovať a výsledok takéhoto návrhu poznalo dopredu. Poslanec skonštatoval, že každá smrť je smutná. Aj smrť Navaľného. Keď sa však dá do kontrastu so správaním týchto istých politikov po smrti generála Lučanského, vtedy sa ukáže, že z ich strany je návrh na minútu ticha len pokus o manipuláciu.

Progresívne Slovensko je pre Dušana Jarjabka iba strana rozvratu spoločnosti a systému, národného štátu a tradičných hodnôt. Dodal, že je zrejmé, že liberálom prekáža celá jedna časť spoločnosti – seniori. Tí sú pre nich ťažký oriešok. Preto ich neberie ich na vedomie, nie sú pre poslanca partneri.   

KDH je veľkým sklamaním

Sklamaním je pre Dušana Jarjabka aj KDH. Vníma, že KDH má so stranou SMER-SSD veľa spoločného, napríklad v sociálnej oblasti. Ale KDH sa podľa neho od roku 1993 vždy zachovalo nesprávne. KDH bolo proti vzniku republiky, nehlasovalo za zvrchovanosť. Dnešné KDH je opäť strana, ktorá sa podľa známeho poslanca nevie zaradiť a čelom sa postaviť k problému. Ich vyjadrenia považuje za alibistické, neúprimné, falošné. Od vzniku tohto – nového parlamentu, je KDH podľa Jarjabka len príveskom PS, nerobia vlastnú politiku, nemajú originálne vyjadrenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zahraničie si Žilinku váži
  2. Podvody na voličoch
  3. Progresívna chobotnica

Ďalšou témou boli fondy a ich prideľovaniu mimovládnym organizáciám, prepojeným na politiku. „Kam idú finančné prostriedky slovenských daňových poplatníkov?“ pýta sa Dušan Jarjabek. Upozornil, že pri fondoch v súčasnosti prebieha kontrola. Dušana Jarjabka bude zaujímať, na čo presne boli využité peniaze, ktoré tieto mimovládne organizácie a nadácie dostávali, s akým výsledkom, kto konkrétne ich dostal na základe zmlúv. Rovnako tak ho bude zaujímať spätná väzba k všetkým projektom a to, ako splnili spoločenskú objednávku, na základe ktorej tieto peniaze zo štátneho rozpočtu dostali.   

D. Jarjabek upozornil, že niektoré mená príjemcov grantov a peňazí z fondov sa cyklicky opakujú. „To sú tí vyvolení?“ pýta sa a dodáva, že dostávajú finančné prostriedky znovu a znovu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jarjabek o kandidatúre Ostrihoňovej: Oni nám tu predstierali vo verejnoprávnej televízii nestraníckosť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne