eReport.sk
Igor Matovič. Zdroj: FB / Ladislav Kamenický

Matovičovo hnutie žiada ministra Suska, aby obnovil dotácie pre neziskovky: Chceme naspäť demokraciu!

Hnutie Slovensko vyzýva ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD), aby obnovil dotácie pre organizácie bojujúce proti nenávistným prejavom, rasizmu, antisemitizmu, xenofóbii a ďalším negatívnym javom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Akt zúfalstva?
  2. Na Západe nič nové

Rozumnosť

„Na Slovensku ideme v protismere oproti vyspelým demokratickým krajinám, keď zastavujeme dotácie na boj proti nenávistným prejavom a rasizmu,“ uviedol europoslanec za hnutie Peter Pollák s tým, že každý rozumný politik v Európe v súčasnosti posilňuje tento boj.

Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR zrušilo aktuálnu dotačnú výzvu na podávanie žiadostí o poskytnutie dotácie v programe Ľudské práva 2024 s alokáciou 769.500 eur.

MS SR

Suskov rezort tiež oznámil, že finančné prostriedky zo zrušenej výzvy plánuje presunúť na pomoc najzraniteľnejším obetiam násilia a ochranu ich ľudských práv. 

„V tejto súvislosti prebieha komunikácia, cieľom ktorej by malo byť zriadenie pracovnej skupiny zloženej z odborníkov na danú problematiku,“ uviedla hovorkyňa rezortu Lucia Hurajtová.

Zároveň sa v mene rezortu ohradila voči mediálnym útokom a vyjadreniam, ktoré „podkopávajú spoluprácu rezortu s tretím sektorom“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičovo hnutie žiada ministra Suska, aby obnovil dotácie pre neziskovky: Chceme naspäť demokraciu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie