eReport.sk
Progresívna chobotnica
Šéf progresívcov Michal Šimečka. Foto: tasr

VIDEO Taraba skritizoval hnutie PS, ich novú posilu Cifrovú Ostrihoňovú i Lipšica: Pravda sa vždy ukáže!


Progresívna chobotnica. Ako sme vás informovali, na kandidátke strany Progresívne Slovensko do eurovolieb, sa po bývalom predsedovi úradníckej vlády Ľudovítovi Ódorovi objavila i novinárka a moderátorka relácie vo verejnoprávnej RTVS Veronika Cifrová Ostrihoňová. Na sociálnej sieti sa k tomu vyjadril šéf envirorezortu Tomáš Taraba. keďže Progresívne Slovensko je na čele tých, ktorí oddane bojujú za zachovanie Úradu špeciálnej prokuratúry na čele s právoplatne odsúdeným politikom Danielom Lipšicom, minister neobišiel ani túto tému.

Progresívna chobotnica

„Veci sa krásne vyfarbujú a vidíme, že zovšadiaľ vyskakuje Progresívne Slovensko,“ začal v úvode minister.

Podotkol, že tak, ako mala byť apolitická úradnícka vláda, na čele s Ódorom, mali by byť apolitickí i novinári. Ale i ľudia v PZ SR,

„Takže dnes bývalý premiér „apolitickej vlády“ kandiduje za Progresívne Slovensko. Rovnako tak pani Cifrová Ostrihoňová, ktorá mala nadštandardný priestor vo verejnoprávnej televízii. V reláciách, ktoré de facto nikto nesledoval, ale daňoví poplatníci ich museli platiť, zrazu ide kandidovať za túto stranu.

Navyše vieme aj to, že asistentom poslanca Spišiaka zo strany PS je bývalý administrátor oficiálnej stránky PZ SR Dávid Púchovský. Takisto ako jeho šéf Spišiak, aj tento „apolitický strážca spravodlivosti“ je zrazu po voľbách v Progresívnom Slovensku,“ skonštatoval Tomáš Taraba.

Poznamenal, že „šimečkovci“ a ich „progresívna chobotnica“ bola „pripravená na všetko,“ „akurát tie výsledky parlamentných volieb im to prekazili.“

Lipšic v. Hačšák

Minister životného prostredia sa vo video príspevku dotkol i ÚŠP a Lipšica, za ktorého Progresívne Slovensko(i ďalší) bojujú mesiace nielen na námestiach.

,,Vo veci vyšetrovanej špecializovaným tímom Gorila dozorujúci prokurátor v uplynulých dňoch vydal dve rozhodnutia o sťažnostiach proti vzneseným obvineniam, pričom z časti (dve sťažnosti) obvinených zamietol ako nedôvodné uznesenie o vznesení obvinenia zo 14. 4. 2023 a na podklade ďalších siedmich sťažností napadnuté uznesenie o vznesení obvinenia z 23. 11. 2022 zrušil a vec vrátil na nové konanie a rozhodnutie vyšetrovateľovi NAKA,“ oznámila včera hovorkyňa GP SR.

Tomáš Taraba podrobnejšie rozobral, aké dôvody k tomu viedli.

„ÚŠP včera zrušila už druhé obvinenie voči Jaroslavovi Haščákovi. Potom, ako sa v tejto veci nekonalo pätnásť mesiacov! Jediné, čo sa robilo, bol marketing. Zo strany mainstreamu i ÚŠP. Ak potom, ako sami a to už po druhýkrát priznali, že trestné stíhanie voči Haščákovi bolo nezákonné, nik, kto to má v hlave v poriadku nemôže povedať už ani slovo. Ktorým by podporoval Daniela Lipšica a zachovanie Úradu špeciálnej prokuratúry,“ podotkol šéf envirorezortu.

Ktorý sa v záverečných slovách venoval i prezidentke Zuzane Čaputovej a jej „pamfletu,“ ktorý podala na Ústavný súd SR.

Zdroj: FB T. Taraba

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Taraba skritizoval hnutie PS, ich novú posilu Cifrovú Ostrihoňovú i Lipšica: Pravda sa vždy ukáže!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne