eReport.sk
Petr Pavel, Danuše Nerudová Zdroj: X (Twitter)

Mala byť českou Čaputovou, no neuspela. Nerudová najnovšie zaútočila na Fica kvôli Ukrajine


Fico podľa Nerudovej poburuje celú slovenskú verejnosť a všetky európske štáty, zneisťujete svojich spojencov, podkopáva silu EÚ a NATO a nahráva diktátorskému režimu Vladimíra Putina.

Bývalá kandidátka na českú hlavu štátu Danuše Nerudová nie veľmi vyberaným spôsobom reagovala na vyjadrenia slovenského premiéra Roberta Fica k 2. výročiu konfliktu na Ukrajine. Nerudovú počas prezidentskej kampane mnohí označovali za českú Zuzanu Čaputovú. Jej najnovší útok na slovenského premiéra dokazuje správnosť tohto prirovnania.

Ficov prejav, ktorý rozvíril vody

Premiér vo svojom nedávnom prejave k výročiu konfliktu hovoril o falošnej démonizácii ruského prezidenta a odsúdil tiež kroky Európskej únie. Skutočnosť, že by sa Ukrajina mala stať členským štátom NATO, označil za základ pre ďalšiu svetovú vojnu. „Jediným plánom únie je ďalej podporovať vzájomné zabíjanie Slovanov. Kde budeme o rok? Tam, kde sme teraz. Len s plnšími ukrajinskými a ruskými cintorínmi a novými verziami tupých prejavov ako Ukrajina bojuje za slobodu a nezávislosť Slovenska,“ povedal vo videu Fico.

Premiér v prejave pokračoval tým, že jeho obavy narastajú z dôvodu, do čoho nás dotlačili a ešte len dotlačia. „Nech je prvou lastovičkou výkrik mladého Šimečku, že Slovensko by malo pokračovať vo vojenskej pomoci Ukrajine,“ povedal. Zároveň položil otázku, aké školenie absolvoval predseda PS, aké pokyny dostal a koho rozumy šíri. „Slovenské určite nie,“ poznamenal vzápätí Fico. V závere dodal, že je mu ľúto obetí vojny na Ukrajine, ktorú podporuje Západ.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Špinavá hra
  2. Juraj Blanár
  3. Tibor Gašpar
  4. Rusko varuje Západ
  5. Poľsko
  6. Vladimr Putin
  7. Šimečka je klamár

Pobúrená česká Čaputová

Práve na tieto výroky podráždene reagovala Danuše Nerudová. „Ja si myslím, že je jasné, na akom školení bol Robert Fico. Pán premiér, poburujete celú slovenskú verejnosť a všetky európske štáty. Zneisťujete svojich spojencov a nahrávate diktátorskému režimu Vladimíra Putina. Je nutné hovoriť pravdu nahlas. Rusko vedie vojnu proti Ukrajine. Ruskí vojaci vraždia nevinné obete,“ povedala Nerudová vo videu adresovanom slovenskému premiérovi.

@danusenerudova

Dnes tu mám krátký vzkaz pro Roberta Fica: Mír si přejeme všichni a může být hned. Stačí, když Vladimír Putin sbalí ruské vojáky a vypadne z Ukrajiny. Děkuji všem, kteří pevně stojí za Ukrajinou. 🇺🇦 #supportukraine #fico #slovensko #cesko #v4 #ukrajina #putin #standwithukraine

♬ původní zvuk – Danuše Nerudová

Nerudová zároveň dodala, že Fico vraj svojimi prejavmi a názormi podkopáva silu EÚ a NATO. „Všetci chceme mier. A môže byť hneď, keď Vladimír Putin zbalí ruskú armádu a vypadne z Ukrajiny. Verím, že agresívna rétorika, ktorú predvádzajú Fico a Orbán, ostane len rétorikou. A že Európa bude pevne stáť za Ukrajinou, kým nezvíťazí,“ hovorí ďalej vo videu.

Danuše Nerudová je česká ekonómka a vysokoškolská pedagogička. V roku 2023 kandidovala na post prezidentky. Aktuálne kandiduje do europarlamentu.

Zdroj: TikTok – Nerudová, YouTube – Smer

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mala byť českou Čaputovou, no neuspela. Nerudová najnovšie zaútočila na Fica kvôli Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne