eReport.sk
Alexej Navaľnyj.
Alexej Navaľnyj. Foto: tasr

Neprehnal to? Nemecký biskup prirovnal Navaľného k Ježišovi!


Essenský biskup Franz-Josef Overbeck prirovnal na Veľký piatok zaobchádzanie ruských úradov zo zosnulým kritikom Kremľa Alexejom Navaľným k procesu Ježiša Krista pred Pontským Pilátom, rímskym miestodržiteľom v Judei.

Neprehnal to?

Podľa evanjelií bol Ježiš vydaný židovskou veľradou Rimanom a tam, ukrytý pred pohľadmi verejnosti, bol odsúdený na smrť. „Keď ruský disident a bojovník za slobodu a mier, Alexej Navaľnyj, zomrel pred týždňami, presne toto mi napadlo,“ povedal v piatok katolícky biskup Franz-Josef Overbeck v bývalej bani v Bottrop, severne od Essenu. Text jeho kázne bol distribuovaný vopred.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Becík šokuje
  2. Putin demonštruje svoju enormnú silu!

„Po tom, čo ho zatkli najhorším možným spôsobom, ho zavreli vo vnútri, v záchytných strediskách, súdnych budovách a nakoniec v neľudskom gulagu v polárnom ľade,“ povedal. Zvyšok sveta uvidí „jeho posolstvo slobody“ vo večnosti, povedal biskup.

Navaľnyj bol najznámejší predstaviteľ ruskej opozície voči prezidentovi Putinovi. Za nejasných okolností zomrel 16. februára v trestaneckej kolónii za polárnym kruhom na Sibíri. Kresťania na celom svete si na Veľký piatok pripomínajú smrť Jažiša Krista na kríži.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neprehnal to? Nemecký biskup prirovnal Navaľného k Ježišovi!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: