eReport.sk
Teroristický útok v Moskve. Foto: tasr/ap

Polícia úraduje: Tadžikistan zatkol 9 ľudí pre podozrenia z kontaktov na útočníkov v Moskve

Štátna bezpečnostná služba Tadžikistanu zadržala deväť ľudí pre podozrenia, že mali kontakty s páchateľmi útoku na koncertnú sálu na predmestí Moskvy. Pri útoku a následnom požiari zahynulo 143 ľudí,

Polícia úraduje

„Deväť obyvateľov okresu Vachdat bolo zadržaných pre kontakt s osobami, ktoré spáchali teroristický útok na Crocus City Hall 22. marca,“ uviedla v piatok ruská štátna agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na informácie tadžických špeciálnych služieb. Nemenovaný zdroj uviedol, že do operácie sa zapojili aj ruské bezpečnostné sily. Podľa RIA Novosti mali podozriví prepojenie na radikálnu organizáciu Islamský štát.

Prebieha vyšetrovanie

Ruský vyšetrovací výbor vo štvrtok oznámil, že zadržal ďalšieho podozrivého v súvislosti s útokom na Crocus City Hall, ktorý sa mal podieľať na jeho financovaní. Bližšie podrobnosti o jeho totožnosti ani o údajných činoch neuviedol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. Pod paľbou sankcií i Slovensko
  3. Blinken vyzval Lavrova

Ruskí predstavitelia predtým uviedli, že bolo zatknutých 11 podozrivých vrátane štyroch útočníkov. Podozrivých z útoku moskovský súd v nedeľu poslal do väzby na základe obvinení z terorizmu. Bolo na nich vidno následky krutého bitia a jeden z nich bol počas pojednávania prakticky v bezvedomí. K zodpovednosti za útok sa prihlásila frakcia Islamského štátu. Ruskí predstavitelia, vrátane prezidenta Vladimira Putina, však bez akýchkoľvek dôkazov vytrvalo tvrdia, že na útoku sa podieľali Ukrajina a Západ.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia úraduje: Tadžikistan zatkol 9 ľudí pre podozrenia z kontaktov na útočníkov v Moskve

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie