eReport.sk
Putin demonštruje svoju enormnú silu!
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Syrskyj: Rusko má šesťnásobnú prevahu v počte vypálenej munície na bojisku


Rusko má šesťnásobnú prevahu v počte vypálenej munície na bojisku v porovnaní s Ukrajinou, uviedol v piatok hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Olexandr Syrskyj.

Rusko má prevahu

„Pred niekoľkými dňami bola prevaha nepriateľa v počte vystrelenej munície približne šesť ku jednej“ v prospech Ruska, povedal Syrskyj v rozhovore pre agentúru Ukrinform. Ukrajinské obranné sily pozdĺž celej rozsiahlej frontovej línie podľa neho majú len minimum zbraní a munície.

Do funkcie hlavného veliteľa bol Syrskyj vymenovaný vo februári, keď ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal populárneho generála Valerija Zalužného. V rozhovore s ukrajinskou agentúrou povedal, že za posledné mesiace a týždne Rusi výrazne zintenzívnili svoje útoky zo vzduchu a používajú navádzané bomby KAB.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Patrí to len do rozprávok?

Ukrajina podľa neho stratila územie, ktoré by si „nepochybne udržala“, ak by mala „dostatočný počet systémov protivzdušnej obrany a delostreleckých granátov“. „Musíme priznať, že počas ofenzívy v Charkove sme neboli schopní dosiahnuť väčší úspech, pretože nám chýbali zdroje,“ tvrdil Syrskyj.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Syrskyj: Rusko má šesťnásobnú prevahu v počte vypálenej munície na bojisku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: