eReport.sk
Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck. Zdroj: tasr / ap

Nemecký minister hospodárstva: Naša krajina je za embargo na ruskú ropu aj bez Maďarska

Štáty Európskej únie stále nie sú jednotní v prípade embarga na ruskú ropu. Najväčší odpor k nemu má Maďarsko, čo ťažko nesú mnohí lídri.

Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck je podľa TASR sklamaný z toho, že Európskej únii sa doteraz nepodarilo dohodnúť na uvalení embarga na ruskú ropu a ako dodal, Nemecko je ochotné rokovať o takomto kroku aj bez Maďarska, ak to má celý proces urýchliť. Budapešť je najväčším kritikom plánovaného zákazu dovozu ropy z Ruska. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zákaz dovozu ropy bude aj bez Maďarska?

„Ak by predsedníčka Európskej komisie oznámila, že k zákazu dovozu ropy z Ruska pristúpi 26 krajín EÚ, teda bez Maďarska, takéto riešenie by som určite podporil. Zatiaľ som však takýto návrh nezaznamenal,“ povedal Habeck pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk pred začatím rokovaní s politickými lídrami a priemyselníkmi na výročnom Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose. WEF sa vo švajčiarskom horskom stredisku koná netradične v máji.

Ak by predsedníčka Európskej komisie oznámila, že k zákazu dovozu ropy z Ruska pristúpi 26 krajín EÚ, teda bez Maďarska, takéto riešenie by som určite podporil.

Robert Habeck, nemecký minister hospodárstva

Každoročné stretnutie svetovej politickej a podnikateľskej elity v Davose sa zvyčajne koná v januári, tento rok ho však pre obavy z koronavírusového variantu omikron presunuli na 22. až 26. mája. Hlavnou témou tohtoročného WEF je vzhľadom na ostatné udalosti vývoj na Ukrajine, ktorú 24. februára napadlo Rusko. V dôsledku toho sa na tohtoročnom podujatí vôbec nezúčastňujú ruskí politici, podnikatelia či akademici.

Mohlo by vás zaujímať

  1. štatistický úrad budova logo
  2. Zľava šéf európskej diplomacie Josep Borrell, ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba a kanadská ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová pred stretnutím ministrov zahraničných vecí EÚ v Bruseli v pondelok 16. mája 2022.
  3. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  4. Predseda maďarského Národného zhromaždenia (parlamentu) László Kövér.


Okrem krízy na Ukrajine ďalšími témami v rámci WEF bude zotavovanie ekonomiky po pandémii nového koronavírusu, riešenie klimatickej zmeny, budúcnosť pracovného trhu, akcionársky kapitalizmus či využívanie nových technológií. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemecký minister hospodárstva: Naša krajina je za embargo na ruskú ropu aj bez Maďarska

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti