tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Nemecký snem - Budestag
Nemecký snem - Budestag. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/multitel

Nemci menia zákon o energetickej bezpečnosti! Minister Habeck: Nemôžeme vylúčiť zhoršenie situácie

Nemecká vláda bude mať právomoc poskytnúť pomoc energetickým firmám, ak sa dostanú do problémov. Umožnia jej to navrhnuté legislatívne úpravy, ktoré vláda v utorok schválila. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na vyhlásenia nemeckého ministerstva hospodárstva.  

„Situácia na trhu s plynom je napätá a, bohužiaľ, nemôžeme vylúčiť ani ďalšie zhoršenie situácie,“ uviedol minister hospodárstva Robert Habeck.    

Mohlo by vás zaujímať:

  1. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  2. Nemecká hranica
  3. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck sa prihovára počas Dňa priemyslu (TDI) organizovaného Federáciou nemeckého priemyslu (BDI) v Berlíne 21. júna 2022.
  4. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
  5. Poľská europoslankyňa Jadwiga Wišniewská.
  6. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck sa prihovára počas Dňa priemyslu (TDI) organizovaného Federáciou nemeckého priemyslu (BDI) v Berlíne 21. júna 2022.
  7. Nemecký snem - Budestag

Zmeny v zákone o energetickej bezpečnosti poskytnú vláde ďalšie nástroje na pomoc energetickým firmám, ak by sa v dôsledku rastúcich cien energií dostali do finančných problémov. Ceny plynu tlačia nahor klesajúce dodávky z Ruska, ktoré tak reaguje na sankcie západných štátov pre inváziu Ruska na Ukrajinu.

Vláda bude môcť prijať opatrenia na stabilizáciu podnikov a zabrániť tak domino efektu na trhu s energiami, ktorý by v konečnom dôsledku zasiahol spotrebiteľov, informovalo ministerstvo. Zmeny ešte musia schváliť dolná aj horná komora nemeckého parlamentu, ktoré by o nich mali hlasovať v piatok 8. júla.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemci menia zákon o energetickej bezpečnosti! Minister Habeck: Nemôžeme vylúčiť zhoršenie situácie

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku