eReport.sk
onkológia, onkologický pacient, diagnóza
Ilustračná snímka. Foto: fb/nczisk.sk

NCZI spustil jeden z kľúčových projektov: Pomôže onkologickým pacientom!

Projekt OnkoAsist, ktorý má pomôcť zlepšiť manažment pacientov s rakovinou, skrátiť čakacie doby a znížiť odvrátiteľné úmrtia, dostal zelenú od riadiaceho výboru Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Na sociálnej sieti o tom informuje Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI), ktoré za projektom stojí.

„Ide o jeden z kľúčových projektov NCZI a našich partnerov, ktorý prinesie zásadný pokrok v starostlivosti o onkologického pacienta na Slovensku,“ uviedlo NCZI. Projekt sa od 30. júna nachádza na zozname národných projektov Prioritnej osi 7 Informačná spoločnosť OPII.

Pôjde o ucelený systém manažmentu onkologického pacienta od prvých príznakov ochorenia až po začiatok liečby. Jeho cieľom je skrátiť cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60. „Prinesie po spustení zrýchlenie návrhu a schválenia nových terapií, ako aj zníženie úmrtnosti onkologických pacientov,“ doplnilo NCZI.

Pilotný projekt sa bude zameriavať na tri onkologické diagnózy, a to rakovinu pľúc, hrubého čreva a prsníka. Ak bude projekt úspešný, má sa podľa NCZI rozšíriť i na ďalšie diagnózy, prípadne aj iné neonkologické ochorenia.

Zdroj: fb/nczisk.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NCZI spustil jeden z kľúčových projektov: Pomôže onkologickým pacientom!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti