eReport.sk
NBS, foto:tasr

NBS modernizuje web: Okrem grafiky mení aj jeho filozofiu

Národná banka Slovenska (NBS) po 13 rokoch modernizuje svoj web, ten pôvodný funguje už od roku 2009. Plánované celkové náklady na realizáciu a zabezpečenie prevádzky tohto systému na obdobie šiestich rokov predstavujú 472.071,6 eura aj s daňou z pridanej hodnoty (DPH). Informovala o tom v stredu centrálna banka.

Modernizácia po rokoch

„Našou ambíciou je pritiahnuť aj širšiu a laickejšiu verejnosť. Ako? Zrozumiteľným jazykom, číslami a údajmi v kontexte a v neposlednom rade komunikáciou pomocou infografík, videí a podobne. Všetci, ktorí sa zaujímajú o ekonomiku, infláciu, chcú kúpiť či predať byť, zobrať si spotrebný úver alebo sa zaujímajú o moderné platobné technológie, bankovky či mince, sa na novom webe nájdu,“ priblížila NBS s tým, že jej web patrí z pohľadu množstva a štruktúry dát medzi najrozsiahlejšie a najkomplexnejšie na Slovensku.

NBS s novým webom

Novú stránku NBS realizovala spoločnosťou InQool, a.s, ktorá bola vybraná na základe výsledkov verejnej súťaže. Na kreatívnu stránku bola rovnako vysúťažená firma StudioEcht, s.r.o. Nové webové sídlo vznikalo viac ako dva roky, počas ktorých tvorcovia zriadili kompletnú technologickú infraštruktúru, migrovali údaje pôvodného webového sídla a zabezpečili budúcu prevádzku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NBS modernizuje web: Okrem grafiky mení aj jeho filozofiu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti