eReport.sk
Extrémizmus aj terorizmus.
Na archívnej snímke z 18. októbra 2022 ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj na TV obrazovke počas videolinku v súdnej sieni v Moskve. Foto: tasr/ap

Navaľnyj má nového právnika: Momentálne má ťažké srdce aj na vedenie väznice


Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj má nového právnika – jeho záujmy bude zastupovať Leonid Soloviov, informovala stanica Deutsche Welle (DW).

Soloviov prišiel na mestský súd v meste Kovrov, keď sa v stredu 18. októbra posudzovali Navaľného sťažnosti voči vedeniu väznice IK-6 v Melechove, kde si odpykáva svoj trest. Na prvú časť pojednávania však Soloviova nepustili a pred tým mu neumožnili ani videočet s Navaľným, aby sa pred zasadnutím súdu mohli dohodnúť na stratégii. Vedenie väznice sa v tomto prípade odvolalo na technické problémy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dohodu o obrannej spolupráci treba upraviť!
  2. Fiala o zosnulej disidentke

Hrozí im šesť rokov väzenia

Traja bývalí právnici Alexeja Navaľného – Igor Sergunin, Vadim Kobzev a Alexej Lipcer – sú od 13. októbra väzobne stíhaní na základe podozrenia z účasti extrémistickej komunite. Vo väzbe zotrvajú najmenej do 13. decembra. V prípade, že ich súd uzná za vinných, hrozí im šesť rokov väzenia. Ďalší dvaja Navaľného advokáti – Oľga Michajlovová a Alexandr Fedulov – z Ruska emigrovali.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Navaľnyj má nového právnika: Momentálne má ťažké srdce aj na vedenie väznice

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: