eReport.sk
Zdroj foto: FB

Slovensku sa opakovane nedarí vyčerpať všetky peniaze z eurofondov: Kde je problém?

Jedným z mnohých dôvodov zlého čerpania eurofondov na Slovensku sú aj nedostatočné ľudské odborné kapacity na strane prijímateľov. Uviedol to na piatkovej diskusii dosluhujúci minister investícií Peter Balík.

Slovensku sa opakovane nedarí vyčerpať všetky peniaze z fondov EÚ. Aj v práve sa končiacom programovom období vláda predpokladá prepadnutie približne 100 miliónov eur. ,,Treba sa dlhodobo venovať vzdelávaniu a zväčšovaniu týchto kapacít v regiónoch, ale aj pri ostatných prijímateľoch. Často sa stáva, že prijímatelia nerozumejú rôznym metodickým usmerneniam, legislatíve a rozličným veciam, na základe ktorých sa určujú a čerpajú eurofondy.“ objasnil Balík.

Budovanie odborného aparátu

Z tohto dôvodu je podľa neho potrebné ľudským kapacitám v regiónoch venovať veľký dôraz. Dodal, že budovanie odborného aparátu v mestských samosprávach nie je samozrejmosťou v každom meste.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Umelecký svet v slzách

Aparáty vedia, aké sú pravidlá

,,Dokonca by som povedal, že ide skôr o menšinu takýchto miest a obcí, ktorých personálne aparáty vedia, aké sú pravidlá a ako sa nimi riadiť,“ doplnil. K chybám podľa neho dochádza práve v prípadoch, pokiaľ samosprávy pravidlá nepoznajú. Následne musia auditné orgány, ako aj kontrolné orgány pristúpiť ku korekciám.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensku sa opakovane nedarí vyčerpať všetky peniaze z eurofondov: Kde je problém?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie