eReport.sk
Situácia v Izraeli. Foto: tasr

Izraelské médiá: Vláda sa chystá odstaviť televíziu


Izraelská vláda schválila opatrenie, ktoré jej vo výnimočných prípadoch umožní dočasne prerušiť vysielanie zahraničných spravodajských televízií. V piatok o tom informovala agentúra DPA, ktorá sa odvoláva na izraelské médiá.

Opatrenie môže cieliť na panarabskú televíziu al-Džazíra so sídlom v Katare, ktorú Izrael dlhodobo kritizuje za údajne predpojaté informovanie o izraelsko-palestínskom konflikte. Denník The Times of Israel uvádza, že toto opatrenie vláde takisto umožní zatvoriť pobočku zahraničnej stanice a obmedziť prístup na jej webovú stránku.

Obmedzenie aktuálne platí 30 dní, no jeho platnosť je možné predĺžiť o ďalších 30 dní. Jeho uplatnenie musí najskôr schváliť vláda a následne súd. Hlavnou hybnou silou v boji proti al-Džazíre je izraelský minister komunikácie Šlomo Kari, ktorý tvrdí, že táto televízna stanica ohrozuje národnú bezpečnosť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zákon očisty
  2. Fiala o zosnulej disidentke

Ochrana novinárov

Programový koordinátor Výboru na ochranu novinárov pre Blízky východ a severnú Afriku Sherif Mansour tento týždeň vyhlásil, že je hlboko znepokojený postupom izraelskej vlády a jej úmyslom cenzurovať správy o izraelsko-palestínskom konflikte.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izraelské médiá: Vláda sa chystá odstaviť televíziu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne