eReport.sk
Zelenskyj apeluje na spojencov
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj reční v Kyjeve. Zdroj: tasr/ap

Zelenskyj apeluje na spojencov: Bez vašej munície, nemôžeme začať protiofenzívu!

Zelenskyj apeluje na spojencov. Ukrajina nemôže začať očakávanú protiofenzívu voči ruským silám, pretože nemá dostatok zbraní, vojenského vybavenia a munície. Vyplýva to z vyjadrenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zverejneného v sobotu.

Zelenskyj apeluje na spojencov

„Ešte nemôžeme začať,“ povedal Zelenskyj pre japonský denník Jomiuri šimbun. „Za takýchto podmienok ich (vojakov) nemôžeme poslať“ na front, uviedol v rozhovore poskytnutom vo štvrtok počas návratu vlakom z oblasti frontovej línie do Kyjeva.

Veľká ukrajinská protiofenzíva

Náčelník ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov ešte v januári povedal, že Kyjev plánuje na jar veľkú protiofenzívu, pričom „najprudšie“ boje sa očakávajú v marci. Zelenskyj teraz povedal, že situácia na východe Ukrajiny „nie je dobrá“ v dôsledku nedostatku munície. Ruské ozbrojené sily podľa neho každý deň použijú trojnásobne viac striel než ukrajinské.

„Čakáme na muníciu od našich partnerov,“

dodal.

Zelenského vyjadrenie prišlo v čase, keď správy z frontu v oblasti mesta Bachmut hovoria o zastavení ruského postupu a posilnení pozícií ukrajinských obrancov, napísala DPA. Britské ministerstvo obrany v najnovšej každodennej správe o vojne na Ukrajine uviedlo, že snahy Ruska dobyť Bachmut viaznu z dôvodu „krajného vyčerpania“ ruských síl, ktoré zrejme zhoršujú vnútorné spory medzi stálou armádou a žoldnierskou Vagnerovou skupinou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha sa pustil do Západu
  2. Pomáhať a chrániť?
  3. Ukrajinská laureátka Nobelovej ceny mieru Olexandra Romancovová vyzvala v stredu Juhoafrickú republiku (JAR), aby nedovolila ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi zúčastniť sa na summite skupiny rozvíjajúcich sa ekonomík
  4. Neefektívne a zbytočné sankcie?

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj sa vyjadril podobne. Situáciu v Bachmute sa vďaka úsiliu obrancov darí „stabilizovať“, uviedol po telefonáte s britským náprotivkom Tonym Radakinom z piatkového večera. Oblasť Bachmutu však naďalej patrí k najkomplikovanejším na fronte. Britské ministerstvo obrany poukázalo na to, že ťažké straty tam v bojoch zaznamenáva aj Ukrajina.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj apeluje na spojencov: Bez vašej munície, nemôžeme začať protiofenzívu!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti