eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Naď sumarizuje rok: Minister považuje za najväčší úspech jeho rezortu vyzbrojenie Ukrajiny!

Ukrajina si v piatok prevzala siedmy kus objednanej húfnice Zuzana 2. V dohľadnej dobe odovzdajú aj posledný ôsmy kus techniky, ktorý štátna akciová spoločnosť Konštrukta-Defence dodáva na základe komerčného predaja. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) o tom informoval na sociálnej sieti.

Teraz šéf rezortu sumarizuje rok v Slovenskej obrane. Podľa jeho slov, považuje za najväčší úspech, práve pomoc a dodanie zbraní na Ukrajinu. Otázkou však stále zostáva, či prehnané zbrojenie jednej, alebo druhej strany otvoreného vojenského konfliktu, nepredlžuje tragické udalosti a nezvyšuje utrpenie spojené s vojnou.

Nečakané udalosti prišli do cesty Naďovmu rezortu

„Obrovské množstvo našej energie musíme vynakladať aj na plnenie úloh, s ktorými sa nepočítalo. Pomoc Ukrajine, posilnenie našej obranyschopnosti za extrémne krátky čas, kontrola východnej hranice, migračná vlna, výstavba infraštruktúry pre medzinárodných vojakov na Lešti… a takto by som mohol pokračovať.“

„A čo sme stihli popri tom za ostatný týždeň?“

„Na Ukrajinu smeruje ďalšia pomoc! Vláda v stredu odsúhlasila môj návrh na zaslanie ďalšieho vojenského materiálu Ukrajine. Ide o 30ks vozidiel BVP1, za ktoré na základe medzinárodnej dohody dostaneme od Nemecka postupne už od decembra 15ks generálkovaných hlavných bojových tankov Leopard 2A4, čím splníme ďalšiu z požiadaviek na vybudovanie ťažkej mechanizovanej brigády. A Ukrajina si vybojuje späť svoju slobodu, a to aj s naším prispením. O pomoci som informoval aj kolegov, ministrov obrany v rámci takzvanej Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny, ktorá v týždni tentokrát zasadala online.“

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Bývalý novinár Lintner vyzýva
 2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 3. Blaha o rozhodnutí Nemecka
 4. Londýn sa spojil s Kyjevom
 5. USA hlási ďalšiu pomoc Ukrajine
 6. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
 7. Zaseknutý v roku 2020?
 8. Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
 9. minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina)
 10. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
 11. Varenie, kuchyňa, energie, šetrenie energie, plyn

„Mimochodom, na Ukrajinu dorazil aj siedmy kus húfnice Zuzana 2. Štátna akciová spoločnosť KONŠTRUKTA-Defence húfnice dodáva na základe komerčného predaja, v ktorom Ukrajina kupuje 8 kusov. Okrem toho Konštrukta napreduje vo výrobe ďalších 8 Zuzán 2 pre OSSR a čoskoro poputuje do výroby aj ďalších 16 kusov, ktoré pre Ukrajinu zafinancujú Dánsko, Nórsko a Nemecko,“ uvádza Naď.

Nikdy nekončiaca pomoc?

„Pomoc Ukrajine nekončí u dodávok vojenskej techniky a humanitárnej pomoci. Na základe Memoranda o porozumení s ministerstvom obrany Nemeckej spolkovej republiky, ktoré sme v týždni podpísali, sa bude v Michalovciach opravovať aj nemecká technika darovaná Ukrajine. Finančné krytie opráv bude komplet zabezpečené nemeckou stranou, pričom s opravami by sa malo začať v priebehu niekoľkých týždňov.“ Dodáva minister obrany Jaroslav Naď vo svojom príspevku na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď sumarizuje rok: Minister považuje za najväčší úspech jeho rezortu vyzbrojenie Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti