eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Naď o situácii na Ukrajine: Bezpečnostná rada bude pokračovať v rokovaní

Bezpečnostná rada SR bude v stredu pokračovať v rokovaní o situácii na Ukrajine. Zasadnutie sa začína o 17.00 h.

„Budeme mať aktualizované informácie od Ozbrojených síl SR, ktoré jasne popíšu aktuálnu vojenskú situáciu na hraniciach Ukrajiny, ako s Ruskou federáciou, tak s Bieloruskom,“ priblížil po rokovaní vlády minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Členovia i prizvaní hostia bezpečnostnej rady majú byť informovaní o nasadených vojenských systémoch či počtoch ľudí a dosahoch na SR. Naď zároveň očakáva spravodajské brífingy. Hovorí o nebezpečnej a krehkej situácii na Ukrajine.

Cvičenie amerických vojakov nezrušia

Slovensko podľa Naďa v súčasnosti neplánuje rozmiestňovať vojenské jednotky mimo územia SR ani na východnej hranici Slovenska. Na výzvu opozičného Smeru-SD, ktorý žiada odloženie nadchádzajúceho vojenského cvičenia Saber Strike, reagoval, že výcvik je štandardná vec, ktorú robia vojaci všade na svete. „Tohto cvičenia sa naši vojaci pravidelne zúčastňovali,“ argumentoval Naď. Poukázal na to, že cvičenie bolo dlhodobo plánované a realizuje sa naraz vo viacerých krajinách.

Odmieta vyjadrenia opozície

Naď odmieta obvinenia opozície o zneužívaní situácie na Ukrajine na propagáciu obrannej dohody SR s USA. Zdôraznil, že ide o technickú dohodu. Umožňuje podľa neho lepšiu koordináciu pri výcviku, cvičeniach, používaní techniky či skladovaní materiálu. Minister obrany opakovane vyzval všetkých politikov na Slovensku, aby prestali zneužívať strach ľudí, nevymýšľali si, nespochybňovali potrebu výcviku ozbrojených síl, nespochybňovali zasadnutia bezpečnostnej rady či pravidelné konzultácie vedenia štátu s cieľom predísť negatívnym dosahom na SR.  

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.
  3. Šéf SNS a bývalý predseda parlamentu Andrej Danko v štúdiu eReportu.

Vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) skonštatovala, že situáciu na Ukrajine by najradšej všetci vyriešili diplomatickou cestou. „Prodemokratická, slobodná a nezávislá Ukrajina je našim národným záujmom. Musíme urobiť všetko preto, aby sa mala možnosť brániť.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď o situácii na Ukrajine: Bezpečnostná rada bude pokračovať v rokovaní

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti