eReport.sk
Eduard Chmelár
Eduard Chmelár, foto:tasr

Chmelár kritizuje prezidentku a Naďa: Je vo svojich vyjadreniach militantnejší ako ukrajinská vláda!

Politický analytik a komentátor Eduard Chmelár vo svojom najnovšom komentári pre český časopis Argument kritizuje slovenských politikov, NATO a viaceré európske štáty za prístup a stanoviská ku konfliktnej situácii na Ukrajine. Najvyšších slovenských politikov označuje za militantných a naznačuje, že v mnohých témach preberajú rétoriku USA a Bruselu.

„Je smutné pozerať sa na slovenského ministra obrany, ktorý je vo svojich vyjadreniach militantnejší ako ukrajinská vláda a na slovenskú prezidentku, ktorá „citlivo vníma“ želania partnerov v NATO, ale je necitlivá k postojom obyvateľstva vlastnej krajiny,“ konštatuje Chmelár.

Ukrajinci sa snažia upokojiť vášne

Bývalý predseda strany socialisti.sk upozorňuje, že slovenskí vládni predstavitelia šíria okolo konfliktu na Ukrajine väčší strach ako samotní predstavitelia ukrajinskej vlády. „Kým Jaroslav Naď na tlačovej konferencii strašil ruskou hrozbou na hraniciach s Ukrajinou, ukrajinský prezident Zelenskyj prosil ľudí, aby nepanikárili, že na východe štátu je pokoj. Ešte presnejší bol jeho bezpečnostný poradca Oleksij Danilov, ktorý už v pondelok v Kyjeve povedal, že „neexistujú dôvody pre tvrdenie, že Ruská federácia pripravuje ofenzívu proti Ukrajine“ a súčasne požiadal médiá, ktoré podľa neho priniesli v poslednom čase „veľa beletristiky“, aby zmiernili svoju rétoriku a zachovali pokoj,“ vyzdvihuje Chmelár vyjadrenia jedného z hlavných vládnych obranných expertov Ukrajiny.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Šéf SNS a bývalý predseda parlamentu Andrej Danko v štúdiu eReportu.

Prezidentka je vraj ovplyvnená stanoviskami USA a EÚ

Prezidentka SR Zuzana Čaputová a vládni politici, hlavne minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) dnes už podľa Chmelára nie sú schopní rozpoznať slovenské štátne záujmy a zastávať ich: „Naša hlava štátu je už taká konformná so stanoviskami Washingtonu a Bruselu, že už nedokáže povedať nielen pravdu, ale ani definovať slovenské štátne záujmy.“

Čo je cieľom neustáleho tlačenia na Rusko?

Analytik taktiež pokladá otázku, že čo je cieľom snáh prozápadných politikov silovo tlačiť na jednu zo svetových veľmocí. „Dokážeme o týchto veciach poctivo diskutovať a hlbšie uvažovať bez všadeprítomnej propagandy? Vieme to dosiahnuť jedine v prípade, ak sa oslobodíme od neprirodzených floskúl, že na Rusko treba vyvíjať neustály tlak, lebo Rusko rozumie jedine sile a podobné nezmysly. Ich autori si nikdy nepoložili otázku (alebo presnejšie nám ju nikdy úprimne nezodpovedali), čo má byť cieľom tohto nekonečného zatláčania Ruska,“ pýta sa Chmelár.

Máme vytvárať kultúru mieru

Podľa Chmelára sú predpoklady, že za každým mierom stojí neustála príprava na vojnu chybné a militaristické. „Je najvyšší čas, aby sme opustili primitívne heslo krvilačných starovekých dobyvateľov „ak chceš mier, pripravuj vojnu“ (ktoré tak radi opakujú militaristi všetkých krajín) a osvojili si pravidlo hodné 21. storočia: „Ak chceš mier, vytváraj kultúru mieru,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár kritizuje prezidentku a Naďa: Je vo svojich vyjadreniach militantnejší ako ukrajinská vláda!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti