Naď má obavy. Obvinený Peter P., ktorý sa vyhrážal prezidentke Zuzane Čaputovej a exministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi, zostáva stíhaný na slobode. Musí však dodržiavať viacero povinností a obmedzení. V utorok o tom rozhodol senát Krajského súdu v Bratislave. Rozhodnutie je právoplatné. O jeho väzbe sa rozhodovalo už druhýkrát. Prokuratúra navrhovala preventívnu väzbu. Jroslav Naď, ex minister vojny, teda obrany, sa na sociálnej sieti vyjadril už po prvom rozhodnutí súdu, obžalovaného do väzby neumiestniť.
Mohlo by vás zaujímať
Rozhodnutie súdu
Sťažnostný súd modifikoval obmedzenia a povinnosti, ktoré boli obvinenému uložené. Väzbu nahradil prijatím písomného sľubu a dohľadom probačného a mediačného úradníka. Okrem iného má Peter P. bez súhlasu probačného a mediačného úradníka zákaz vycestovať do zahraničia.
Má tiež zákaz úmyselne sa priblížiť k poškodeným na vzdialenosť menšiu ako 50 metrov. Musí sa tiež zúčastniť psychoterapie alebo psychologického poradenstva. Má tiež povinnosť nosiť tzv. monitorovací náramok.
Naď má obavy
„Mám si cítiť bezpečne? Je to normálne, že kadejakí ľudia veľmi vysoko postavení v rebríčku polície či spravodajských služieb ako podozriví extrémisti, sa mi chodia bez problémov vyhrážať pred dom?
Tento podozrivý zločinec, ktorý je na fotke, je súčasť vlny zla, ktorú šíria Fico, Blaha, Uhrík a Mazúrek a ďalší extrémisti. Vyhrážajú sa, klamú, nadávajú a osočujú. Je to normálne? Kedy konečne polícia zasiahne? Kedy konečne prokuratúra nebude ochraňovať zločincov, ale obete?
Nie, tohto podozrivého zločinca nemali pustiť na slobodu. Mal ísť do väzby. Vyhrážal sa smrťou človeku, a je jedno, či som to bol ja, či pani prezidentka. Nebezpečne sa vyhrážal smrťou. Tak mal sedieť a nie zrazu sa vyhovárať, že on sa musí o niekoho doma starať. Na to mal myslieť, keď posielal náboje. Primitív,“ vyjadril sa Naď pri prvom rozhodnutí súdu.
Naď, pre ktorého sú občania opice
Nie, autorka textu určite nepovažuje za normálne akékoľvek vyhrážania sa. Komukoľvek. Ani napríklad novinárom od vládnej moci, všakže.. Za normálne ale nepovažuje ani to, aby sa slušný Demokrat Jaroslav Naď ešte ako minister, ktorý mal slúžiť občanom, vyjadroval o nich ako o „dezolátoch a opiciach.“
Naozaj robil pán Naď slušnú politiku? Neboli všetci, ktorí nezastávali jeho názory, sprostými, odpornými a fašistami? Či odpadom spoločnosti? A ako to bolo na diskusii v Michalovciach?
Ako pri očkovaní experimentálnou vakcínou a celoplošných testovaniach? Ako s referendom na Sliači a celkovo zmluvou DCA?
Kto v skutočnosti vniesol do slovenskej politiky nenávisť voči všetkým s iným názorom? A kto bojoval proti vlastným občanom, ktorým má slúžiť a nie kraľovať?
A čo sa týka toho, kto má alebo nemá skončiť vo väzbe, bolo by načase, aby o tom bez akýchkoľvek príkazov začali rozhodovať nezávislé a nestranné súdy. Na základe dôkazov.
Zdroj: tasr, FB J. N.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Naď: Súd necháva na slobode muža, ktorý sa mi vyhráža, necítim sa bezpečne!