eReport.sk
Autobusová stanica Trnava, zdroj: Arriva

Na prímestských spojoch v trnavskom regióne očakávajte od septembra viaceré zmeny

Začiatok septembra je nepochybne spätý s návratom detí do školských lavíc. S tým priamo súvisí aj prehustenie premávky a tiež zmena intenzity dopravných spojov.

Autobusová doprava sa na prímestských spojoch v trnavskom regióne vracia nielen do bežného režimu, ale zdá sa, že nás čakajú aj viaceré zmeny. Ako avizoval dopravca Arriva Trnava, realizovali aj viaceré zmeny vybraných spojov na základe pripomienok samospráv.

Dôvodom zmien je aj rekonštrukcia cesty

Z dôvodu uzavretia a plánovanej rekonštrukcie úseku cesty od obce Dolné Orešany po Horné Orešany pri Trnave sú od pondelka (4.9.2023) odklonené niektoré prímestské linky. Informoval o tom hovorca spoločností Arriva na Slovensku Peter Stach.

Návrat do režimu školského roka znamená vyššiu frekvenciu spojov. Žiaci a študenti základných, stredných a vysokých škôl môžu pri cestovaní využiť cestovanie s čipovou kartou spoločnosti. Platí na linkách mestskej hromadnej dopravy v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci, na prímestských autobusových linkách v týchto okresoch a v rámci Slovenska aj v autobusoch všetkých dopravcov zapojených do systému Slovenského dopravného pasu. „Zľava na cestovnom ušetrí každému držiteľovi finančné prostriedky, deti nemusia nosiť hotovosť a skráti sa aj čas nastupovania do autobusu,“ uviedol Stach.

Súvisiace témy:

Ak vás zaujíma, či zmena cestovných poriadkov ovplyvnila aj vaše pravidelné spojenie, všetky zmeny nájdete na stránke Zmena cestovných poriadkov od 4.9.2023 – ARRIVA Trnava.

Zdroj info: TASR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na prímestských spojoch v trnavskom regióne očakávajte od septembra viaceré zmeny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php