eReport.sk
Ten istý výhľad na Capri si vyfotila pred Heringhovou aj kollárova dcéra, foto: instagram

Taliansky ostrov Capri pre problémy s dodávkami vody zakázal vstup turistom


Taliansky ostrov Capri od sobotňajšieho rána zakázal turistom vstup pre problémy s dodávkami vody z pevniny. Podľa agentúry AFP hrozí, že dovolenková destinácia zostane vyprahnutá. Informuje TASR.

Na Capri zakázali turistom vstup!

Zákaz vydal starosta Capri Paolo Falco. Niekoľko trajektov smerujúcich na ostrov z miest Neapol a Sorrento na juhu Talianska sa preto muselo počas cesty otočiť. V prístavoch zároveň okamžite zrušili predaj lístkov na prepravu trajektom, dodala agentúra ANSA.

Spoločnosť Gori zodpovedná za dodávky vody z pevniny na ostrov uviedla, že ešte vo štvrtok došlo k technickej poruche na vodovodnom potrubí v obci Castellammare di Stabia, ktoré zásobuje Capri aj Sorrentský polostrov. Poruchu sa odvtedy podarilo opraviť, problémy s dodávkami na Capri však naďalej pretrvávajú.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zaplavená pomocná lávka na prehradení Dunaja v Čunove na zdrži Hrušov.
  2. pouličný umelec v uliciach Trnavy, ilustračná fotka

Nemajú zásoby vody

Na ostrov môžu teraz vstúpiť iba tamojší obyvatelia. Podľa starostu Capri v tejto núdzovej situácii nemá žiadne zásoby vody, ktoré by mohli uspokojiť potreby turistov a obyvateľov. Na väčšine ostrova voda stále je, ale nádrže sa vyprázdňujú, dodal Falco s tým, že situáciu by väčšmi zhoršili tisícky turistov, ktorí tam denne prichádzajú.

Capri sa nachádza v Neapolskom zálive na západnom pobreží Talianska a je známy svojimi bielymi domčekmi, luxusnými hotelmi a pobrežím lemovaným zátokami. Na ostrove žije približne 13.000 stálych obyvateľov, ale v letných mesiacoch tam prichádza množstvo návštevníkov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taliansky ostrov Capri pre problémy s dodávkami vody zakázal vstup turistom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne