eReport.sk
Ilustračnáá snímka. Foto: shutterstock

Cestovné kancelárie majú letné dovolenky vypredané už na približne 70 až 75 %


Letné dovolenky v ponuke cestovných kancelárií sú už na približne 70 až 75 % vypredané. Podľa viacerých cestovných kancelárií je v tomto roku o kúpu letných dovoleniek mimoriadny záujem už od spustenia predaja zájazdov first minute. Najväčší záujem majú dovolenkári v tomto roku o Turecko.

Je vypredaných už cca 70% kapacít

Pre TASR to uviedli oslovené cestovné kancelárie. „Aktuálne máme na letnú sezónu vypredaných 70 % kapacít. S kúpou letnej dovolenky odporúčame nečakať, nakoľko kapacity sa rýchlo míňajú a častokrát sa stáva, že dopyt počas letných prázdnin prevyšuje ponuku,“ uviedla hovorkyňa DER Touristik SK Alica Šipošová. Cestovná kancelária Satur má predaných približne 75 % kapacít, najžiadanejšie letné zájazdy sú už takmer vypredané aj v CK Hydrotour.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Danko - predseda SNS
  2. Väčšina Slovákov plánuje tráviť tohtoročnú letnú dovolenku na Slovensku
  3. pouličný umelec v uliciach Trnavy, ilustračná fotka

Počet predaných zájazdov pred letnou sezónou podľa cestovných kancelárií nasvedčuje, že tohtoročná letná dovolenková sezóna prekoná minuloročné čísla a presiahne úroveň spred pandémie.

Záujem o letné dovolenky first moment

Slovenskí dovolenkári čoraz viac nakupujú dovolenky v predstihu. Zvýšený záujem o letné dovolenky first moment zaznamenali viaceré cestovné kancelárie. „Trend kúpy dovolenky v predstihu už dorazil aj na Slovensko a záujem o tzv. first moment zájazdy každým rokom rastie. Záujem o first moment na túto letnú dovolenkovú sezónu narástol medziročne o približne 20 %, priblížila Darina Baranová z CK Satur. Dovolenkári pritom začínajú na nasledujúcu letnú sezónu nakupovať dovolenky už v jesennom období.

Medzi dovolenkármi je v tomto roku najväčší záujem o pobyty v Turecku. Nezaostáva ani Cyprus, Egypt, Tunisko či Grécko. Vyhľadávané sú tiež pláže na Malorke či v Chorvátsku, kde sa v súčasnosti už dá dostať aj letecky.

Veľký záujem dovolenkárov o kúpu letnej dovolenky v predstihu však zmenšil kapacity last minute pobytov. V období letných prázdnin môže dokonca dopyt po dovolenke na poslednú chvíľu prevýšiť ponuku. „Zaujímavé last minute ponuky budú skôr výnimočné, napríklad v prípadoch, keď niekto stornuje zájazd,“ upozornil Tomáš Lazarov z CK Hydrotour.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cestovné kancelárie majú letné dovolenky vypredané už na približne 70 až 75 %

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne