eReport.sk
Zaplavená pomocná lávka na prehradení Dunaja v Čunove na zdrži Hrušov.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Na juhovýchode Švajčiarska došlo k zavaleniu štyroch osôb, jednu už vyslobodili


Po záplavách, ktoré sa v noci na sobotu prehnali mestečkom Mesocco v alpskom údolí Graubünden na juhovýchode Švajčiarska, záchranné zložky pátrajú po troch nezvestných osobách. Jednu ženu sa im už spod skalných sutín podarilo vyslobodiť.

Vo Švajčiarsku sa vyskytujú silné búrky a dažde

TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA a britskej stanice BBC. Vo Švajčiarsku sa už od piatka vyskytujú silné búrky a dažde, ktoré spôsobujú záplavy a zosuvy pôdy. Obzvlášť zasiahnuté bolo údolie Mesolcina na hraniciach s Talianskom, kde bola dokonca uzavretá aj časť diaľnice do Talianska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dunaj-povodňová aktivita 1. stupňa
  2. Peniaze, bankovky, eurá
  3. Počasie, búrka, blesky

Miestne úrady preventívne evakuovali niekoľko desiatok ľudí, uviedla polícia, ktorá zároveň vyzvala obyvateľov, aby sa vyhýbali pivniciam či podzemným parkoviskám.

V alpskom turistickom centre Zermatt sa vyliali z brehov dve rieky a uzavretá musela byť železničná trať vedúca do mesta Visp. Uzavrieť museli aj samotnú cestu do obce Zermatt. Jej starostka Romy Binerová-Hauserová však ozrejmila, že dovolenkári sú v bezpečí. Zároveň uviedla, že ľuďom, ktorí z oblasti nemohli odísť alebo do nej nemohli prísť, bude poskytnuté ubytovanie.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na juhovýchode Švajčiarska došlo k zavaleniu štyroch osôb, jednu už vyslobodili

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne