eReport.sk
Demontáž právneho štátu
V popredí Michal Šimečka. Foto: tasr

Šimečka rodiacej sa vláde: Sme oveľa silnejší ako vy! Spolu so všetkými demokratmi vám pôjdeme po krku!

Múr nárekov. Taký falošný, ako demokracia našich demokratov. Sa buduje po sociálnych sieťach. Plače pani Veronika, pán Igor i Eduard, ktorí pre „Slovákov robili všetko, čo mohli a mali sa za nich výborne.“ A nevďační Slováci, nie a nie to pochopiť. O trochu viac vďačnosti (za sľuby) preukázali vo voľbách Šimečkovi a jeho progresívnej družine. Lenže sen o tom, ako nám tu budú vládnuť sa rozplynul. Otázkou je, koľko ľudí by ešte volilo Hlas, ak by išiel do koalície s PS a či sa Peter Pellegrini „zavďačuje Ficovi,“ alebo je korektný voči svojim voličom.

Múr nárekov

Na sociálnej sieti preťal Šimečkov ostrý odkaz. V ňom sa vyjadril o tom, akou opozíciou bude voči vláde Smeru, Hlasu a SNS. Čo je úplne v poriadku, akurát, že pán Šimečka, ktorý pred voľbami tvrdil, že „Slovensko bude pre všetkých, ako ho ľudia zvolia,“ dokázal, že až tak pre všetkých by nebolo.

„Len pre demokratov.“ A ako už vieme, demokratom človek môže byť len ak volí progresívne, liberálne strany, či prípadne minulú Matovičovu a Hegerovu vládu. Nič iné sa nepripúšťa.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čo potrebujú Slováci?
  2. Tak hlavne s úctou a slušne
  3. Veronika Remišová

„PS vám bude tvrdou opozíciou. Budeme vás kontrolovať, budeme vás napomínať. Budeme strážiť právny štát, demokratické princípy, ľudské práva a zahraničnopolitické ukotvenie Slovenska.

A nebudeme v tom sami. Budeme spolupracovať so všetkými stranami, ktoré budú spolu s nami v opozícii. Vaša pozícia nie je taká silná, ako si myslíte a rozhodne to s nami nebudete mať ľahké,“ napísal šéf progresívcov.

Demokracia naša každodenná

„A nebudeme vás strážiť len my politici. Bude vás strážiť aj celá občianska spoločnosť a všetci ľudia na Slovensku, ktorým záleží na demokratickej budúcnosti Slovenska, na právnom štáte, rovnosti a slušnosti. My nikam neodchádzame, páni Fico, Pellegrini, Danko a Taraba.

Verím Slovensku, verím ľuďom, ktorí tu žijú, a som presvedčený, že to spoločne zvládneme,“ dodal Šimečka.

Nuž, ako si ctí demokraciu pani prezidentka z vašej strany, nám ukázala aj pred voľbami, kedy sa zapojila (hoci má byť z Ústavy nad-stranícka) do anti-opozičnej kampane. V inej kampani, váš otec hovoril na „veľkom posedení všetkých demokratov z nášho mainstreamu,“ o opozičných voličoch ako „o sviniach.“

A vy v podstate znovu urážate, aj keď teda „slušnejším“ spôsobom všetkých voličov, ktorí nevolili vás a ostatných „demokratov.“ Ako ste teda chceli budovať to „Slovensko pre všetkých?“.

Zdroj: FB M. Šimečka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka rodiacej sa vláde: Sme oveľa silnejší ako vy! Spolu so všetkými demokratmi vám pôjdeme po krku!

Odoberať
Upozorniť na
41 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie