eReport.sk
Marija Zacharovová, hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí. Foto: wikipedia

Moskvu hlboko znepokojuje vývoj situácie v Náhornom Karabachu

Moskvu znepokojuje eskalácia v Náhornom Karabachu a vyzýva strany konfliktu, aby zastavili krviprelievanie. Podľa agentúry DPA to v utorok uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

Svojím vyhlásením Zacharovová reagovala na správy o začatí „protiteroristických opatrení azerbajdžanských ozbrojených síl“ v regióne Náhorného Karabachu a o odvetných akciách miestnych arménskych ozbrojených síl.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Predseda Európskej rady Charles Michel.
  2. Je Zelenskyj agentom britských tajných?

Moskva žiada zastaviť útoky

Moskva podľa diplomatky žiada všetky zúčastnené strany, aby okamžite zastavili útoky a „vrátili sa na cestu politického a diplomatického urovnania“. Pripomenula, že v záujme vyriešenia situácie musia všetky strany konfliktu plniť svoje záväzky, „neprovokovať a pracovať na upokojení a vyriešení“ krízovej situácie.

Zacharovová neskôr odmietla správy médií i Arménska, ktoré tvrdia, že azerbajdžanská strana údajne vopred upozornila ruské jednotky dislokované v regióne, že v Karabachu má v úmysle podniknúť protiteroristickú operáciu. „Nie je to pravda. Informácie boli oznámené ruskému kontingentu niekoľko minút pred začiatkom operácie,“ uviedla Zacharovová vo svojom kanáli na platforme Telegram.

Arménsko a Azerbajdžan sa o Náhorný Karabach sporia už celé desaťročia. Ide pritom o región, ktorý je medzinárodne uznanou súčasťou Azerbajdžanu, ale obývaný prevažne Arménmi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moskvu hlboko znepokojuje vývoj situácie v Náhornom Karabachu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php