eReport.sk
Na archívnej snímke arménskeho ministerstva obrany, arménske delostrelectvo útočí na azerbajdžanské jednotky v kontaktnej línii v samozvanom regióne Náhorný Karabach. Foto: tasr/ap

Arménski separatisti v Karabachu vyzvali Azerbajdžan na rokovania

Arménskom podporovaní separatisti v odštiepeneckom regióne Náhorný Karabach v utorok vyzvali Azerbajdžan, aby ukončil nepriateľské akcie a začal rokovať. Výzva separatistov prišla po tom, čo Azerbajdžan spustil v Náhornom Karabachu pozemnú vojenskú operáciu, informuje TASR podľa agentúry AFP.

„(Karabašská) strana vyzýva azerbajdžanskú stranu na okamžité zastavenie paľby a zasadnutie za rokovací stôl,“ uviedlo vo vyhlásení ministerstvo zahraničných vecí medzinárodne neuznanej Republiky Náhorný Karabach.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Predseda Európskej rady Charles Michel.
  2. Ďalšie zbrane na Ukrajinu

Baku obviňuje Jerevan

Azerbajdžanská armáda v utorok oznámila začiatok vojenskej operácie v Náhornom Karabachu. Deklarovaným cieľom je „obnovenie ústavného poriadku“. Baku predtým obvinilo Arménsko a Karabach zo zosnovania teroristických útokov.

Arméni, ktorí v tomto odštiepeneckom regióne Azerbajdžanu žijú, obviňujú Baku z etnických čistiek a početných zločinov voči civilistom.

Azerbajdžan podľa AFP v utorok zároveň bez uvedenia podrobností oznámil, že na svojom území dočasne zablokoval prístup k platforme TikTok.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Arménski separatisti v Karabachu vyzvali Azerbajdžan na rokovania

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php