tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ.
Politická elita z Kyjeva: zľava šéf Verchovnej rady (parlamentu) Ruslan Štefančuk, prezident Volodymyr Zelenskyj (drží žiadosť o prijatie Ukrajiny do NATO) a premiér Denys Šmyhaľ. Zdroj: twitter/ds

Moskva si nebude diktovať podmienky! Znie rázne z Kyjeva

Rusko nie je v takej pozícii, aby si diktovalo podmienky mierových rokovaní zameraných na ukončenie vojny na Ukrajine. Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko takto v pondelok reagoval na tvrdenia Moskvy o tom, že požiadavkám Kyjeva na stiahnutie všetkých svojich síl nevyhovie. Informuje o tom stanica Sky News.

Kyjev s ráznym postojom voči Moskve

„Ukrajinský vzorec na mier ostáva rovnaký: okamžité ukončenie vojny, stiahnutie všetkých ruských vojakov, obnova ukrajinskej územnej celistvosti, kompenzácia škôd a poskytnutie účinných záruk neopakovania agresie,“ uviedol Nikolenko. „Za iných podmienok nie je možné dosiahnuť trvalý mier,“ dodal.

Rusko neprijíma ukrajinské podmienky

Sky News pripomína, že ruské ministerstvo zahraničných vecí predtým v priebehu pondelka oznámilo, že neprijíma ukrajinské podmienky na začatie mierových rokovaní.

Zdroj: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moskva si nebude diktovať podmienky! Znie rázne z Kyjeva

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku